Tomasz Berkieta kontynuuje udaną rywalizację w juniorskiej edycji Australian Open 2024. Także w II rundzie polski tenisista miał problemy. Polak pokonał jednak Brazylijczyka Enzo Kohlmanna de Freitasa. Dzięki temu awansował do 1/8 finału!

Berkieta jest jedynym Polakiem w drabince juniorskiego Australian Open. Nasz reprezentant jest uznawany za jeden z największych talentów w męskim tenisie, co znalazło odzwierciedlenie przy ustalaniu rozstawień. Tenisista z Warszawy został rozstawiony z numerem 3.

Po zwycięstwie nad Francuzem Thomasem Faurelem Polak poszedł za ciosem i pokonał Enzo Kohlmanna z Brazylii. Mecz przyniósł sporo emocji. Berkieta znów potrzebował trzech setów, ale ostatecznie wygrał 7:6(1), 3:6, 6:2. Teraz może myśleć już o występie w trzeciej rundzie.

Teraz polskiego juniora czeka zdecydowanie trudniejsze wyzwanie. Los sprawił, że w trzeciej rundzie przyjdzie mu zagrać z Australijczykiem Haydenem Jonesem, tenisistą rozstawionym z numerem 16. Do tej pory Berkieta mierzył się w Melbourne z rywalami nierozstawionymi.

17-latek popisał się nietypowym osiągnięciem. Tomek posłał piłkę przy serwisie z prędkością 235 kilometrów na godzinę, co jest rekordem tegorocznej edycji Australian Open. Żaden z tenisistów rywalizujących w turnieju seniorskim nie może pochwalić się takim wynikiem. Amerykanin Ben Shelton serwował z prędkością 231 km/h, a Hubert Hurkacz – 226 km/h.