Jan Zieliński i Hugo Nys pokonali 6:3, 6:2 rozstawionych z numerem „1” parę Santiago Gonzalez/Neal Skupski i wygrali turniej ATP w Acapulco.

Mecz od pewnie wygranego serwisu rozpoczęli Zieliński i Nys. Po chwili w gemie serwisowym rywali mieli dwa break pointy. Wykorzystali drugą okazję i objęli prowadzenie 2:0, a gdy wygrali swoje podanie na tablicy wyników było już 3:0. Wtedy do gry „wrócili” Gonzalez i Skupski, którzy wygrali trzy kolejne gemy (w tym przełamali „polską” parę) i wyrównali stan seta na 3:3. Polak i Monakijczyk nie zamierzali pozwolić na dłuższą serię rywali i po raz trzeci w tym spotkaniu zakończyli do „0” swojego gema serwisowego. Po chwili mieliśmy podobną sytuację, co na początku spotkania. Zieliński i Nys mieli szanse na przełamanie, które wykorzystali i to oni byli bliżej, by wygrać pierwszą partię. Wtedy po raz kolejny wygrali swoje podanie do „0” i zamknęli seta.

Początek drugiej partii był chyba najbardziej wyrównanym fragmentem w tym spotkaniu. Obie pary dość pewnie wygrywały swoje podania i po kilku minutach na tablicy wyników było 2:2. Od tego momentu inicjatywę przejęli Polak i Monakijczyk. Wygrali cztery gemy z rzędu, po drodze dwa razy przełamując rywali. Zakończyli drugiego seta wynikiem 6:2 i wygrali turnieju ATP w Acapulco.

Dzisiejszy triumf to czwarty wspólny tytuł Zielińskiego i Nysa. Dzięki zwycięstwu w stolicy Meksyku, polsko-monakijska para awansuje na trzecie miejsce w rankingu ATP Race, na który składają się wyniki tylko z tego sezonu. Kolejnymi zawodami gdzie zobaczymy dzisiejszych triumfatorów będzie rozpoczynający się niedługo turniej w Indian Wells.