Jan Zieliński i Hugo Nys awansowali do półfinału debla podczas turnieju rangi ATP w Delray Beach. Polak i Monakijczyk pokonali 6:2, 6:2 Argentyńczyka Guido Andreozzi i Meksykanina Miguela Angela Reyesa-Varele.

Spotkanie było dość jednostronne. W początkowej fazie meczu obie pary wygrywały swoje podania. Pierwsze szanse na przełamanie mieli Argentyńczyk i Meksykanin w piątym gemie seta. Zieliński i Nys skutecznie się jednak wybronili i w kolejnym gemie to oni mieli okazję, by wygrać gema przy podaniu rywali. Wykorzystali pierwszego break pointa i objęli prowadzenie 4:2, a po chwili było już 5:2. W kolejnym gemie serwisowym pary Andreozzi/Reyes-Varele, Polak i Monakijczyk mieli cztery piłki setowe z rzędu. Wystarczyła im jedna i po 33 minutach prowadzili 1:0 w setach.

Druga partia była bardzo podobna do pierwszej. O zwycięstwie również zadecydowały dwa przełamania na korzyść Polaka i Monakijczyka. Ci za to nie dali rywalom ani jednego break pointa i po kolejnych 33 minutach Zieliński z Nysem cieszyli się z awansu do półfinału turnieju.

Ich kolejnymi rywalami będą rozstawieni z “3” Brytyjczyk Julian Cash i Amerykanin Robert Galloway.