Niestety Michał Bryl i Bartosz Łosiak rywalizację podczas turnieju Elite 16 w portugalskim Espinho kończy na etapie ćwierćfinału. Polacy w meczu o wejście do strefy medalowej ulegli Holendrom Van de Velde/Immers.

Nasz najlepszy duet po wczorajszych rozstrzygnięciach w fazie grupowej sobotę zaczęli od rundy najlepszej 12. Biało-Czerwonym o miejsce w ćwierćfinale przyszło stoczyć mecz z włoską para Nicolai/Cottafava.

Bryl/Łosiak – Nicolai/Cottafava 2-0 (22-20, 21-15)

Spotkanie rozpoczęło się od wyrównanej gry punk za punkt. Przerwali to Polacy, którzy dzięki znakomitej serii na zagrywce Bartosza Łosiaka wyszli na prowadzenie 8:5. Rywale z Włoch starali dorównać kroku naszym reprezentantów, lecz Michał Bryl/Bartosz Łosiak powiększali swoją przewagę (17:12). Niestety ale w końcówce do gry wrócili Nicolai/Cottafava, którzy doprowadzili do remisu po 20. Na szczęście dwie kolejne akcje wygrali Bryl z Łosiakiem wygrywając tym samym pierwszego seta 22:20.

Początek drugiej odsłony meczu był wyrównany ale to Biało-Czerwoni wyszli na niewielkie prowadzenie (6:4). Polacy grali co raz lepiej dzięki czemu powiększali różnicę nad rywalami. Finalnie Michał Bryl i Bartosz Łosiak wygrali drugą partię 21:15 dzięki czemu awansowali do ćwierćfinału.

Bryl/Łosiak – Van de Velde/Immers 0-2 (18:21, 19:21)

O awans do najlepszej “4” Polakom przyszło się zmierzyć niepokonanym w Espinho Holendrom Van de Velde/Immers. Początek meczu był wyrównany i żadna ze stron nie była w stanie wysunąć się na wyraźne prowadzenie. Kiedy wszystko wskazywało na to, że o zwycięstwie w pierwszym secie zadecyduje gra na przewagi wtedy Holendrzy ze stanu 16:16 wyszli na prowadzenie 19:16. Po błędzie na zagrywce Bartosza Łosiaka zakończyła się premierowa odsłona meczu, którą wygrali Holendrzy 21:18.

Mimo porażki Polacy świetnie rozpoczęli druga partię od prowadzenia 5:2. Lecz po kilku akcjach mieliśmy już remis 6:6. Polacy jeszcze kilkukrotnie odskakiwali na 2/3 punkty ale za każdym razem Van de Velde/Immers odrabiali straty. Decydujące piłki wygrali Holendrzy wygrywając drugą partię 21;19 oraz cały mecz 2-0.

Powrót do Starych Jabłonek

Michał Bryl i Bartosz Łosiak kolejny turniej zagrają w Polsce, a mianowicie w Starych Jabłonkach. Światowa siatkówka plażowa po blisko 10 latach wraca na plaże Hotelu Anders, gdzie zostanie rozegrany turniej rangi Challenge. Rywalizacja nad Jeziorem Szeląg Wielki będzie też ważna pod kątem Igrzysk Olimpijski, gdyż będzie to przedostania okazja na zdobycie punktów do rankingu olimpijskiego.