W niemieckim Oberhofie biathloniści i biathlonistki przystąpili dziś do rywalizacji w biegu pościgowym. Pierwsze punkty w karierze zdobył Konrad Badacz. Niestety, poza czterdziestką znalazły się nasze panie.

Punktowy worek Badacza rozwiązany!

Po 47 miejscu w sprincie i awansie do biegu pościgowego Konrad Badacz w sobotę zaprezentował się jeszcze lepiej niż dzień wcześniej. Na dystansie 12,5 km Biało-Czerwony do dobrego biegu dołożył dziś fantastyczne strzelanie (1 pomyłka podczas ostatniej wizyty na strzelnicy) i znalazł się na punktowanej, 35 pozycji. Dla 21-latka reprezentującego MKS Karkanosze Jelenia Góra były to premierowe punkty Pucharu Świata. Nasz reprezentant osiągnął 35 czas biegu (30:14.07) oraz 36 czas strzelania (1:51.4). Zawody wygrał Endre Stroemsheim z Norwegii, do którego Polak stracił 3 minuty i 48 sekund.

Biało-Czerwone bez punktów

Wśród pań w dzisiejszym biegu pościgowym znalazły się trzy reprezentantki Polski. Do rywalizacji przystąpiły: Natalia Sidorowicz, Anna Mąka oraz Joanna Jakieła. Niestety, żadna z nich nie zdołała zdobyć punktów Pucharu Świata. Najwyżej została sklasyfikowana Mąka, która zajęła 41 miejsce. Natalia Sidorowicz była 44, zaś Jakieła 48. Zwyciężczynią została Julia Simon (Francja).

Jutro w Oberhofie odbędą się zmagania sztafet.