Damian Durkacz w wielkim stylu zapewnił sobie awans na igrzyska. Dzisiaj nasz pięściarz walczył pod koniec sesji porannej. Durkacz w pojedynku, którego stawką był awans na Igrzyska Olimpijskie w Paryżu pokonał 5:0 Kubańczyka Jorge Cuellara! Niestety w sesji porannej swoje walki przegrały Natalia Kuczewska oraz Klaudia Budasz.

Damian Durkacz (71 kg) w drodze na igrzyska olimpijskie walczył z Dominikańczykiem Jhonnym Fernandezem, Azerem Sarkhanem Aliyevem, Chińczykiem Zhang Boxiongiem i Brazylijczykiem Wandersonem De Oliveirą. Wszystkie te walki oczywiście były na korzyść naszego reprezentanta. Dziś nasz rodak zapisał piąte zwycięstwo na swoim koncie, dające mu awans na Igrzyska Olimpijskie w Paryżu. Damian Durkacz po kapitalnej walce pokonał 5:0 Kubańczyka Jorge Cuellara. Dla Polaka to będzie drugi wyjazd na najważniejszą imprezę czterolecia. Poprzednim razem reprezentował nasz kraj w Tokio, gdzie rywalizował w kategorii do 63 kg. Durkacz jest pierwszym naszym bokserem, który zapewnił sobie awans na Igrzyska w Paryżu i dołącza do grona trzech naszych pań, które kwalifikacje zapewniły sobie już wcześniej.

Niestety dzisiaj z marzeniami o wyjeździe do Paryża musiały pożegnać się Natalia Kuczewska (50 kg) oraz Klaudia Budasz (60 kg). Pierwsza z pań w swojej inauguracyjnej walce przegrała z Ukrainką Tetianą Kob 1:4 w 1/16 finału. Natomiast na ćwierćfinale swój udział w Bangkoku zakończyła Klaudia Budasz, która przegrała z Finką Vilmą Viitanen. Pojedynek Polki został przerwany w 3 rundzie przez sędziego, co było bardzo kontrowersyjną decyzją arbitra.

Niestety, po trzech zwycięstwach, porażkę w turnieju poniósł Jakub Straszewski (80 kg). Polak przegrał z Weeraponem Jongjoho pochodzącym z Tajlandii, brązowym medalistą MŚ 2021 Tym samym nasz 20-latek nie wystąpi na Igrzyskach Olimpijskich w Paryżu. Natomiast Mateusz Bereźnicki, brązowy medalista ubiegłorocznych igrzysk europejskich Kraków/Małopolska, rywalizował z Niemcem Christianem Okaforem. Polak wygrał wszystkie rundy i ostatecznie triumfował 5:0 zapewniając sobie awans do najlepszej ósemki turnieju. Niedzielna walka Bereźnickiego będzie pojedynkiem o awans na Igrzyska Olimpijskie!