Iga Świątek rozegrała kapitalne spotkanie na korcie głównym i po 1,5 godzinnym meczu pewnie zwyciężyła 2:0 z Czeszką Marie Bouzkova. Dzięki temu zwycięstwu liderka światowego rankingu awansowała już do 4 rundy Rolanda Garrosa!

Liderka światowego rankingu WTA w trzeciej rundzie Rolanda Garrosa mierzyła się z Czeszką Marie Bouzkovą. Rywalka Polki zajmuje 42 miejsce w rankingu WTA, a w drodze do starcia z naszą tenisistką pokonała Chorwatkę Fett oraz Rosjankę Kudiermietową. Świątek natomiast najpierw pokonała Francuzkę Jeanjean, a następnie stoczyła fenomenalne spotkanie z Japonką Naomi Osaką. Dzisiejszy mecz miał być dużo spokojniejszy niż ten sprzed dwóch dni i zakończyć się pewną wygraną naszej reprezentantki.

Spotkanie zaczęło się bardzo dobrze dla Świątek, która już w trzecim gemie przełamała rywalkę i wyszła na prowadzenie 2:1. Czeszka po raz drugi straciła swój serwis w tym spotkaniu w siódmym gemie pierwszego seta, gdy Iga wyszła na prowadzenie 5:2. Polka, pewnie zmierzająca po wygranie seta, niespodziewanie została przełamana na 5:3. Na szczęście to był jedyny słabszy moment Świątek w pierwszej partii, nasza rodaczka ponownie już się nie dała przełamać i na spokojnie podeszła do kolejnego gema serwisowego. Polka wykorzystała drugą piłkę setową i wygrała tego seta 6:4.

Drugi set to był prawdziwy koncert Polki na korcie głównym. Nasza tenisistka już na starcie przełamała serwis rywalki na 1:0. Dwa gemy później ponownie Polka odebrała serwis swojej rywalki i prowadziła już 3:0. W siódmym gemie przy serwisie Bouzkovej nasza tenisistka miała pierwszą piłkę meczową, ale została ona niewykorzystana. Czeszka z trudem obroniła swój serwis i mieliśmy 5:2 dla Polki. Kolejny gem był już ostatnim w tym spotkaniu. Polka potrzebowała trzech kolejnych piłek meczowych by ostatecznie zamknąć spotkanie, ale na szczęście wreszcie się udało i to nasza zawodniczka wygrała tego seta 6:2.

Polka w bardzo pewnym stylu awansowała do 4 rundy Rolanda Garrosa. W 1/8 finału rywalką Igi Świątek będzie Rosjanka Anastazja Potapowa zajmująca 41 miejsce w rankingu WTA.

Iga Świątek – Marie Bouzkova: 2:0 (6:4, 6:2)