Dzisiaj swoje walki w Tajlandii wygrali: Jakub Straszewski i Mateusz Bereźnicki! Dodatkowo wczoraj kolejne zwycięstwo zaliczył Damian Durkacz, który potrzebuje już tylko jednej wygranej do awansu na Igrzyska Olimpijskie!

Dzisiaj w stolicy Tajlandii boksowała trójka biało-czerwonych: Jakub Straszewski, Mateusz Bereźnicki i Nikolas Pawlik. Wczoraj natomiast rywalizowali Damian Durkacz i Klaudia Budasz. Podsumujmy występy naszych pięściarzy w kwalifikacjach olimpijskich.

Jakub Straszewski (80 kg) przed dzisiejszą walką miał na swoim koncie już dwa zwycięstwa. Polak w 1/8 finału rywalizował z Norwegiem Mindaugasem Gedminasem. Nasz reprezentant wygrał ten pojedynek u wszystkich sędziów i awansował do ćwierćfinału, w którym rywalem będzie Tajlandczyk Weerapon Jongjoho. Straszewski by awansować na Igrzyska Olimpijskie musi wygrać jeszcze dwie walki.

Mateusz Bereźnicki (92 kg) wygrał natomiast już swoją drugą walkę w Bangkoku. Polski pięściarz w 1/16 finału pokonał 5:0 Kenijczyka Petera Alwangę, nasz zawodnik wygrał podobnie jak Straszewski jednogłośnie u wszystkich sędziów. W 1/8 finału Bereźnicki zmierzy się z Niemcem Alexanderem Okaforem. Polak do awansu na Igrzyska Olimpijskie potrzebuje jeszcze dwóch zwycięstw.

Nikolas Pawlik (51 kg) był jedynym zawodnikiem naszej reprezentacji, który przegrał dzisiaj swój pojedynek. Dla Pawlika to była pierwsza walka w stolicy Tajlandii, nasz reprezentant w 1/16 finału był gorszy 1:4 od Jordańczyka Huthaifą Eshishema.

Wczoraj rywalizował natomiast Damian Durkacz oraz Klaudia Budasz, oboje nasi reprezentanci wygrali swoje walki i zbliżyli się do wyjazdu na Igrzyska Olimpijskie.

Damian Durkacz (71 kg) wygrał w 1/8 finału w pojedynku z Brazylijczykiem Wandersonem De Oliveirą. Rywal Polaka był brązowym medalistą ubiegłorocznych mistrzostw świata w Taszkencie. Durkacz pokonał faworyzowanego przeciwnika i awansował do ćwierćfinału, którego stawką będzie bilet na igrzyska. Rywalem w 1/4 finału będzie Kubańczyk Jorge Cuellar. W wypadku porażki Polak będzie miał jeszcze jedną szansę, gdyż w tej kategorii wagowej awans uzyska aż pięciu zawodników.

Klaudia Budasz (60 kg) wczoraj natomiast zaliczyła swoją drugą wygraną w Tajlandii. Polka w 1/8 finału pokonała 4:1 Węgierkę Vladislavę Kuukhtę. Awans do najlepszej ósemki turnieju oznacza, że Budasz musi wygrać jeszcze dwie walki by jechać do Paryża. W tej kategorii wagowej awans uzyskają trzy najlepsze zawodniczki.