Mateusz Bereźnicki wywalczył na światowym turnieju w Bangkoku kwalifikację olimpijską w kategorii do 92 kg. Polski pięściarz w finale kwalifikacji olimpijskich pokonał 5:0 Dominikańczyka Daniela Guzmana!

Mateusz Bereźnicki był faworytem dzisiejszej walki z Dominikańczykiem. Polak we włoskim Busto Arsizio, gdzie odbywał się pierwszy turniej kwalifikacyjny, przegrał w finale, więc do stolicy Tajlandii ruszał jako jeden z głównych faworytów. Bereźnicki dość pewnie zmierzał do ćwierćfinału (finał kwalifikacji – 4 najlepszych bokserów wywalczyło awans).

Bereźnicki w walce o bilet do Paryża mierzył się z Dominikańczykiem Danielem Guzmanem. Nasz pięściarz wygrał ten pojedynek u wszystkich sędziów wynikiem 5:0. Opiszmy jak to wyglądało na kartach sędziów. Po pierwszej rundzie Polak prowadził 5:0, w drugiej rywal był liczony, a na tablicy wyników było 20:18, 20:18, 20:18, 20:18, 19:19. Wystarczyło więc jedynie by nasz zawodnik nie został zraniony i znokautowany by przyklepać kwalifikację olimpijską. Polak zadanie wykonał i mógł się cieszyć z olimpijskiego biletu do Paryża.

Na Igrzyskach Olimpijskich w Paryżu będziemy oglądali piątkę naszych pięściarzy. Do Julii Szeremety (57 kg), Anety Rygielskiej (66 kg), Elżbiety Wójcik (75 kg), które wywalczyły olimpijskie kwalifikacje we Włoszech dołączają dwaj pięściarze: Damian Durkacz (71 kg) i Mateusz Bereźnicki (92 kg). Ogromne brawa dla naszych trenerów i zawodników! W Paryżu nasza pięściarska reprezentacja wydaje się niezwykle mocna.