Iga Świątek pokonała 2:0 Rosjankę Anastazję Potapową w 4. rundzie turnieju French Open! Polka nie dała szans rywalce i w błyskawicznym tempie zameldowała się w ćwierćfinale Roland Garros!

Liderka światowego rankingu dotychczas w stolicy Francji pokonała Leolię Jeanjean, Naomi Osakę oraz Marie Bouzkovą. Z kolei Potapowa wygrała z Kamilą Rachimową oraz Viktoriją Golubic, a w poprzedniej rundzie po trzygodzinnym meczu była lepsza od Xinyu Wang.

Mecz od początku toczył się pod dyktando Raszynianki. Jej rywalka była bezradna i sfrustrowana, przez co nie była w stanie wygrać ani jednego gema. Pierwszy set zakończył się po zaledwie…19 minutach!

Druga partia nie różniła się zbytnio od pierwszej. Dość powiedzieć, że po drugim gemie Polka miała serię aż 18 punktów z rzędu. Podobnie jak w pierwszym secie Iga nie dała szans rywalce wygrywając ponownie 6:0. Świątek potrzebowała łącznie zaledwie 39 minut, aby zameldować się w ćwierćfinale!

Iga Świątek – Anastazja Potapowa 2:0 (6:0, 6:0)