Piotr Kantor i Jakub Zdybek odpadli w fazie grupowej turnieju Beach Pro Tour Challenge w brazylijskiej Saquaremie.

Polacy swoje pierwsze spotkanie zagrali przeciwko parze Marco Grimalt/Esteban Grimalt, którzy reprezentują Chile. Pierwszy set dość pewnie wygrali Kantor i Zdybek, którzy stopniowo powiększali swoją przewagę, by ostatecznie zakończyć partię wynikiem 21:13. W drugim secie walka była już bardziej wyrównana. Grimaltowie w połowie partii mieli już kilkupunktową przewagę nad naszymi siatkarzami, którzy pod koniec zdołali jednak odrobić straty. Niestety presję lepiej wytrzymali Chilijczycy i to oni zwyciężyli 22:20. O losach meczu zadecydował więc tie-break, w którym skuteczniejszą grę prezentowali rywale i to oni wygrali całe spotkanie 2:1.

W drugim spotkaniu, które decydowało o awansie do fazy Play-offów, Piotr Kantor i Jakub Zdybek zagrali z Australijczykami Hodgesem i Schubertem. Tak jak w pierwszym meczu partię otwarcia wygrali Polacy wynikiem 21:19. Drugiego seta pewnie wygrali rywale i po raz kolejny Kantor oraz Zdybek musieli zagrać tie-breaka. Niestety przy stanie 8:4, nasza para skreczowała, co oznacza, że nie uzyskała awansu do kolejnej fazy turnieju.

W kwalifikacjach odpadły nasze siatkarki: Jagoda Gruszczyńska i Aleksandra Wachowicz oraz Małgorzata Ciężkowska i Urszula Łunio.