We wtorkowy wieczór w Lidze Mistrzów kobiet w siatkówce zawodniczki Grota Budowlanych Łódź podejmowały półfinalistki poprzedniego sezonu – Fenerbahce Stambuł.

Pierwsza szóstka Grot Budowlanych:

May, Sobiczewska, Mitrovic, Wilińska, Lisiak, Różyńska, Łysiak (L)

Pierwsza szóstka Fenerbahce:

Stysiak, Fiedorowcewa, Fetisova, Ana Cristina, Erdem Dundar, Drca, Orge (L)

Mecz rozpoczął się w świetny sposób dla naszych siatkarek. Grot wyszedł na prowadzenie 10-6. Wynik korzystny utrzymywał się przez dłuższy czas w secie, gdy przy stanie 19-15 rywalki odrobiły wszystkie straty i mieliśmy wynik po 19. Od tego momentu Sobiczewska zdobyła dwa punkty, najpierw skutecznym atakiem, a później blokiem, lecz złoty czas trenera gości spowodował, że również i tę dwupunktową stratę Fenerbahce odrobiło. Po paru punktach rozegranych na kontakcie przeszliśmy do gry na przewagi, gdzie zawodniczki Stambułu dwoma skutecznymi blokami, najpierw Stysiak, później Erdem, zakończyły pierwszą partię spotkania swoim zwycięstwem 26-24.

To był kluczowy set dla losów tego meczu. Siatkarki Fenerbahce Stambuł rozpędziły się i od początku drugiej partii przejęły incjatywę. Wyszły na prowadzenie 10-6 przy zagrywce Magdy Stysiak. Chwilę później powiększyły przewagę do 16:11. Fenerbahce kontrolowało już wynik tego seta, zwyciężając w nim – 25:18.

W trzeciej partii niewiele się zmieniło. Siatkarki Fenerbahce wyszły na prowadzenie 12:8. W środkowej fazie seta Budowlane dzielnie walczyły i potrafiły się zbliżyć na 1 punkt różnicy do rywalek. Zawodniczki ze Stambułu jednak w końcówce uciekły z wynikiem i zwyciężyło w nim 25:19.

Magda Stysiak rozegrała dobre spotkanie, zdobywając 14 punktów i została wybrana MVP tego spotkania.

Grot Budowlani Łódź vs Fenerbahce Stambuł 0-3 (24-26, 18-25, 19-25).