Katarzyna Kawa odniosła zwycięstwo w turnieju WTA 125 na kortach ziemnych w Antalyi! Polka, która zajmuje 190. miejsce na liście WTA zakwalifikowała się do turnieju poprzez eliminacje. W pierwszej rundzie spotkała się z Eleną-Gabrielą Ruse (170. w rankingu WTA) i nie była uważana za faworytkę. Mimo tego po dwóch godzinach i 46 minutach Kawa zwyciężyła 3:6, 7:6(6), 6:2.

W pierwszej części meczu Ruse miała przewagę, wykorzystując swoje szanse w gemach serwisowych rywalki. Kawa jednak szybko odpowiedziała na stratę breaka, odrobiła dystans i wyszła na prowadzenie 3:2. Pomimo tego, Ruse zdominowała kolejne gemy, wygrywając cztery z rzędu i zamykając seta.

Druga część meczu była pełna zmiany dynamiki. Kawa prowadziła 3:0, ale Ruse zdołała odrobić straty, zdobywając trzy gemy z rzędu. Losy decydował tie-break, w którym Kawa obroniła dwa meczbole i skutecznie wykorzystała piłkę setową.

Ten nieoczekiwany przebieg wydarzeń miał wpływ na trzecią odsłonę, gdzie Ruse była pod presją w swoich gemach serwisowych. Kawa wyszła na prowadzenie 3:1, broniąc się przed break pointami w piątym i siódmym gemie. Przy stanie 5:2, Polka ponownie zaatakowała na returnie, wypracowując sobie piłkę meczową i zakończyła mecz.

Zwycięska Kawa awansowała do 1/8 finału zawodów WTA 125 w tureckiej Antalyi. Już w czwartek jej przeciwniczką na tureckiej mączce będzie rozstawiona z siódmym numerem Serbka Olga Danilović (WTA 133). Polkę czeka zatem kolejne bardzo trudne zadanie.