Daria Pikulik (Human Powered Health) wygrała dzisiaj jednodniowy klasyk Ronde de Mouscron. Polka była pierwsza po sprincie z peletonu i zaliczyła debiutanckie zwycięstwo w sezonie 2024. 

Trasa dzisiejszego wyścigu miała 122km i odbywała się wokół belgijskiego miasta de Mouscron. Na liście startowej dzisiejszych zawodów znajdowały się trzy reprezentantki Polski: Daria Pikulik oraz jej siostra Wiktoria (Human Powered Health), a także Marta Jaskulska (CERATIZIT-WNT Pro Cycling Team).

Trasa dzisiejszego wyścigu niestety powodowała wiele defektów i kraks, które stopniowo wykluczały kolarki z rywalizacji. Żadnej zawodniczce ani grupie nie udało się uciec reszcie stawki by wygrać wyścig po indywidualnej ucieczce, dodatkowo ani jedna z drużyn nie potrafiła na tyle przerzedzić stawki, by całkowicie zdominować rywalizację. Ostatecznie na końcowych kilometrach został peleton składający się z kilkunastu najsilniejszych zawodniczek na czele z liderką zespołu Human Powered Health Darią Pikulik. 27-letnia sprinterka zaatakowała w doskonałym momencie, wyprzedzając wszystkie rywalki i wygrywając dzisiejszą rywalizację. Na podium oprócz Polki znalazły się także Finka Anniina Ahtosalo (Uno-X Mobility) i Włoszka Martina Fidanza (CERATIZIT-WNT Pro Cycling Team).