Magda Linette odpadła z rywalizacji deblowej podczas tegorocznego turnieju WTA 1000 w Dubaju. Polka w parze z Rumunką, Monicą Niculescu przegrała z duetem Hao-Ching Chan – Giuliana Olmos 6:1, 2:6, 4:10.

Po pierwszym secie wydawało się, że polsko-rumuński duet bez większych problemów przechyli szalę zwycięstwa na swoją stronę. Linette i Niculescu wygrały pierwszego seta, tracąc w tym czasie zaledwie jednego gema. Gra poznanianki i jej partnerki deblowej wyglądała naprawdę bardzo dobrze.

Niestety wszystko się zmieniło z początkiem drugiej odsłony. Tym razem to Chan i Olmos kontrolowały przebieg spotkania. Tajwanka i Meksykanka wygrał tę część meczu 6:2. Przez to o wyniku starcia musiał zadecydować super tie-break, w którym bezsilne okazały się Linette i Niculescu (4:10). Tym samym pochodząca z Poznania zawodniczka odpadła z rywalizacji na kortach w Zjednoczonych Emiratach Arabskich.

Linette brała udział także w grze singlowej podczas turnieju w Dubaju. 32-latka odpadła już w pierwszej rundzie, kiedy to lepsza od niej okazała się Nao Hibino 2:6, 6:3, 4:6. W drugiej rundzie singla wystartują Iga Świątek, która w poprzednim sezonie dotarła do finału tej imprezy oraz Magdalena Fręch.