Polki zaczęły dziś zmagania w eliminacjach Euro 2025. Pierwszymi rywalkami naszych rodaczek była reprezentacja Islandii, z którą nie mamy dobrych statystyk. Dziś ich niestety nie poprawimy, ponieważ Biało-Czerwone przegrały 3:0. Kolejnymi rywalkami w zmaganiach eliminacji do Euro 2025 będą Niemki i Austriaczki.

Pierwszą połowę lepiej zaczęły gospodynie, które zaczęły grać ofensywnie, a Polki musiały uważać w obronie. W 10. minucie po podaniu Padilli-Bidas piłka trafiła do Pajor, która szybko oddała strzał — niestety piłka odbiła się od bramkarki, a po próbie dobitki futbolówka odbiła się od poprzeczki. Po chwili Jonsdottir mogła otworzyć wynik po groźnej akcji gospodyń — na szczęście piłka poszybowała za bramkę. Po półgodzinnej grze na tablicy widniał wynik 0:0. Polki większość czasu się broniły i czekały na jakąś kontrę, a Islandia atakowała jednak bezskutecznie. W 40. minucie świetną interwencją w polu karnym popisała się Wiankowska, która ryzykownym zagraniem zatrzymała pędzącą Vilhjalmsdottir. W 41. minucie po uderzeniu Nielsdottir piłka odbiła się od Mesjasz i wpadła do bramki, tym samym Islandia wyszła na prowadzenie 1:0. Chwilę później niestety Zomers wykorzystała brak koncentracji naszych rodaczek i strzeliła drugiego gola. Szybkie stracone dwie bramki pod koniec pierwszej połowy osłabiły entuzjazm na drugą część.

Polki na drugą połowę wyszły z nastawieniem pozytywnym i zaczęły od samego początku atakować. Gra ofensywna Biało-Czerwonych nie sprawdzała się, ponieważ brakowało dokładność, precyzji i przede wszystkim pewności siebie w kontakcie z piłką. Islandia pozwoliła przejąć inicjatywę Polkom, aby grą z kontry zadać ostateczny cios. W 66. minucie Jonsdottir po ładnej indywidualnej akcji zdobyła gola na 3:0. Rywalizacja po tym trafieniu straciła na tempie — Islandia czekała na okazje, a Polki szukały honorowego trafienia. Koniec końców reprezentacja Polski w pierwszym meczu eliminacji do Euro 2025 przegrała 3:0 z faworyzowaną Islandią.

Islandia 3:0 Polska (2:0)

Bramki: Mesjasz (GS) 41′, Zomers 42′, Jonsdottir 66′,

Skład:

Polska: Szemik – Matysik, Mesjasz, Woś, Wiankowska – Grabowska, Zieniewicz, Kamczyk – Padilla-Bidas, Pajor, Adamek.

Islandia: Birkisdottir, Arnardottir, Viggosdottir, Sigurdardottir, Heidarsdottir – Johannsdottir, Vilhjalmsdottir, Antonsdottir – Zomers, Nielsdottir, Jonsdottir.