Reprezentacja Polski piłkarek ręcznych rozpoczęła walkę o awans na EHF EURO 2024. Już na samym początku nasze reprezentantki musiały  zmierzyć się z silnym zespołem. Pierwszy mecz z wicemistrzyniami Europy  mimo dobrej gry Polek przegrany.

Dziś odbyło się spotkanie reprezentacji Polski w eliminacjach Mistrzostw Europy. Był to pierwszy  mecz Polek. Nasze zawodniczki w Lubinie podejmowały reprezentację Danii. Niestety to rywalki okazały się silniejsze i pokonały naszą reprezentację. Dunki od początku były uznawane za faworytki spotkania.

W pierwszej połowie meczu, obie drużyny starały się zdobyć przewagę. Polki zagrały ambitnie i dobrze w obronie, ale Dunki, aktualne wicemistrzynie Europy i brązowe medalistki Mistrzostw Świata, również prezentowały wysoki poziom. Po pierwszej połowie nieznacznie prowadziły 9:11. Doskonały popis w Polskiej bramce zaprezentowała Adrianna Płaczek, która w pierwszej części spotkania obroniła rzut karny i miała kilka udanych interwencji.

Druga połowa była zacięta, obie reprezentacje grały punkt za punkt. Polki dawały z siebie wszystko. Niestety 10 minut, przed końcem meczu, to właśnie Dunki zyskały przewagę, którą zdołały utrzymać do końcowego gwizdka. Polki pomimo walki i dobrej gry w końcówce spotkania, zaczęły popełniać błędy. Przegraliśmy 22:26. To był jednak dobry mecz w wykonaniu naszej reprezentacji. W Polskiej reprezentacji zadebiutowała Daria Przywara.

Kolejne spotkanie nasze reprezentantki zagrają 2 marca.

Autor: Aleksandra Frąk