Za nami kwalifikacje do rozpoczynającego się jutro turnieju Beach Pro Tour Elite16 w Hamburgu, w których udział brały dwie nasze pary. Awans do drabinki głównej wywalczyli Piotr Kantor oraz Jakub Zdybek.

W pierwszym spotkaniu para Kantor/Zdybek mierzyła się ze szwajcarskim duetem Marco Krattiger/Florian Breer. W pierwszym secie Biało-Czerwoni w pełni kontrolowali przebieg gry i wyszli z niego zwycięsko 21:14. Druga partia wyglądała natomiast odwrotnie. To Szwajcarzy dominowali przez większość seta i wygrali go 21:18, doprowadzając do wyrównania w całym meczu. Tie-break, między innymi dzięki skutecznym blokom i atakom Piotra Kantora, zapisali na swoje konto nasi siatkarze. Wygrywając w nim 15:9 zapewnili sobie zwycięstwo w całym spotkaniu. W meczu o awans do turnieju głównego Polacy mierzyli się z parą z Włoch – Daniele Lupo/Enrico Rossi. Pierwsza partia była niesamowicie zacięta, bowiem żadna z drużyn nie wychodziła nawet na dwupunktowe prowadzenie. Do rozstrzygnięcia potrzebna była dość długa gra na przewagi. Więcej zimnej krwi zachowali na szczęście Biało-Czerwoni, wychodząc z niej zwycięsko 30:28. Drugi set to już natomiast zupełna dominacja naszych reprezentantów, którzy umiejętnie wykorzystywali błędy rywali. Polacy zwyciężyli aż 21:11, dzięki czemu zameldowali się w turnieju głównym, który rozpoczyna się już jutro.

• Krattiger/Breer – Kantor/Zdybek 1:2 (14:21, 21:18, 9:15)
  • Lupo/Rossi – Kantor/Zdybek 0:2 (28:30, 11:21)

Jagoda Gruszczyńska i Aleksandra Wachowicz również udanie rozpoczęły rywalizację o awans do turnieju głównego, bowiem w pierwszym spotkaniu pokonały Chinki Dong/Wang. Mimo walki, rywalki nie zdołały wyjść z tego pojedynku zwycięsko i musiały uznać wyższość Polek po trzech setach. Niestety w decydującym o awansie meczu, nasze siatkarki uległy Włoszkom Gottardi/Menegatti 0:2 i zakończyły zmagania na 17. miejscu.

• Dong/Wang – Gruszczyńska/Wachowicz 1:2 (18:21, 21:14, 12:15)
  • Gottardi/Menegatti – Gruszczyńska/Wachowicz 2:0 (21:16, 21:11)