Czwartkowe spotkania w ramach Ligi Europy i Ligi Konferencji Europy przyniosły kolejne bardzo dobre występy polskich piłkarzy. Oprócz Jakuba Piotrowskiego, świetny występ zanotował m.in. Nicola Zalewski.

Liga Europy

Jednym z bohaterów AS Romy w dzisiejszym spotkaniu z Sheriffem Tiraspol był bez wątpienia Nicola Zalewski. Polak zaliczył dwie asysty. Najpierw, w 11. minucie, dograł piłkę do Lukaku, a ten umieścił ją w pustej bramce. Po 12 minutach natomiast nasz reprezentant zagrał nad bramkarzem rywali do Belottiego, który podwyższył prowadzenie. Ostatecznie Roma wygrała 3:0 i awansowała do 1/16 finału po zajęciu 2. miejsca w grupie G. Słabsze spotkanie ma za sobą Damian Szymański. Ajax pokonał jego AEK 3:1. Polak grał z opaską kapitana i zszedł w doliczonym czasie gry. Jego drużyna pożegnała się z europejskimi pucharami, podobnie jak cypryjski Aris Limassol. Zespół Karola Struskiego i Mariusza Stępińskiego uległ Sparcie Praga 1:3. Struski zagrał pełne 90 minut, natomiast Stępiński na murawie pojawił się w 85. minucie. Sturm Graz Szymona Włodarczyka wiosną zagra w fazie pucharowej Ligi Konferencji Europy. Dziś przegrał ze Sportingiem Lizbona 0:3, tym samym zajmując 3. miejsce w grupie D. Polak na murawę wszedł w 82. minucie. Grupę A wygrał West Ham Łukasza Fabiańskiego. W ostatnim meczu z Freiburgiem polski bramkarz grał z opaską kapitana i zachował czyste konto, a jego drużyna wygrała 2:0.

Liga Konferencji Europy

Fenerbahce Sebastiana Szymańskiego wygrało rywalizację w grupie H, pokonując w ostatnim meczu Spartak Trnavę 4:0. Polak zagrał pełne 90 minut. Kolejny świetny występ jako kapitan zanotował Jakub Piotrowski (Ludogorets Razgrad). Jego zespół pokonał Nordsjaelland 1:0, a strzelcem jedynej bramki był właśnie reprezentant Polski. W 79. minucie pewnie uderzył z dystansu, dając zwycięstwo swojej drużynie. To jego czwarte trafienie w tych rozgrywkach. Bułgarska ekipa wywalczyła awans do 1/16 finału z 2. miejsca w grupie. Grupę G wygrał natomiast grecki PAOK z Tomaszem Kędziorą. Drużyna Polaka pokonała dziś HJK Helsinki 4:2, a nasz reprezentant na murawie spędził 71 minut. Debiut w Aston Villi zaliczył dziś Filip Marschall. W meczu ze Zrinjskim padł remis 1:1. 69 minut na boisku spędził Matty Cash. Zespół z Anglii zakończył zmagania w grupie E na 1. miejscu. Dobre spotkanie rozegrał też dziś Michał Skóraś. Polak pojawił się na murawie w meczu przeciwko Bodo/Glimt dopiero w 61. minucie, ale zanotował asystę przy trafieniu Mechele w końcówce spotkania, ustalającym jego wynik na 3:1. Club Brugge również wygrało rywalizację w swojej grupie.

Liga Mistrzów

Warto wspomnieć też o dobrych występach Polaków w meczach ostatniej kolejki fazy grupowej Ligi Mistrzów. Ze świetnej strony we wtorek pokazał się Przemysław Frankowski, który w spotkaniu z Sevillą zdobył swoją pierwszą bramkę w tych rozgrywkach. Jego Lens wygrało 2:1 i wiosną zagra w 1/16 finału Ligi Europy. Kolejne czyste konto zachował natomiast Kamil Grabara (FC Kopenhaga). Jego zespół wygrał z Galatasaray 1:0 i wywalczył awans do 1/8 finału Ligi Mistrzów, podobnie jak Arsenal Jakuba Kiwiora, Napoli Piotra Zielińskiego i FC Barcelona Roberta Lewandowskiego. W 1/16 finału Ligi Europy powalczy natomiast Łukasz Łakomy (Young Boys).