Hubert Hurkacz po kolejnym deszczowym meczu awansował do 4 rundy Rolanda Garrosa! Polak po 2 dniach rywalizacji spowodowanej deszczami pokonał w czterech setach Kanadyjczyka Denisa Shapovalova!

Spotkanie rozstawionego z numerem ósmym Huberta Hurkacza z Kanadyjczykiem Denisem Shapovalovem było kilkukrotnie przerywane z powodu złych warunków atmosferycznych. Sam mecz rozpoczął się wczoraj po południu, a został wznowiony dzisiaj po godzinie 17. Faworytem spotkania był wrocławianin, ale nie można było lekceważyć rywala wracającego do bardzo dobrej dyspozycji.

Pierwszy set rozpoczął się bardzo dobrze dla naszego tenisisty, który już w drugim gemie przełamał rywala i wyszedł na prowadzenie 2:0. Polak kontrolował przebieg spotkania i ani razu nie dał szansy przeciwnikowi na przełamanie swojego podania. Hurkacz wygrał pierwszą partię 6:4 i objął prowadzenie w spotkaniu.

Drugi set był bardzo wyrównany. Wrocławianin miał szansę w piątym gemie na przełamanie rywala, ale nie została ona wykorzystana. W ósmym gemie to Polak był pod opresją utraty swojego serwisu, ale tym razem to wrocławianin zachował chłodną głowę. Kolejne dwie szanse na przełamanie rywala Hurkacz miał w dziewiątym gemie, ale ponownie nie zostały one wykorzystane. Polski tenisista przy stanie 6:6 bronił dwóch piłek setowych przy własnym podaniu. Hurkacz zdołał obronić serwis i doprowadził do tie-breaka. W nim nasz zawodnik okazał się bezbłędny i wygrał decydujący gem 7:0, a całego seta 7:6. Polak dzięki temu prowadził już 2:0 w spotkaniu i miał autostradę by awansować do najlepszej szesnastki turnieju.

Podczas trzeciego seta spotkanie zostało przerwane w dniu wczorajszym, wynik na tablicy wyników brzmiał: 2:1 dla Hurkacza. Po wznowieniu gry podczas dzisiejszego popołudnia reprezentant Kanady od razu stracił własny serwis i mieliśmy 3:1 dla wrocławianina. Wydawało się, że Polak pewnie zmierza po zwycięstwo w spotkaniu niestety kolejne gemy nie okazywały się już tak dobre. Shapovalov od razu odłamał Hurkacza na 3:2. Podczas kolejnego gema serwisowego Hurkacza nasz rodak został ponownie przełamany i tym razem to Kanadyjczyk kontrolował przebieg rywalizacji w tym secie. Shapovalov wykorzystał pierwszą piłę setową i wygrał trzeciego seta 6:4, wracając do rywalizacji w tym spotkaniu.

Czwarty set to był kolejny popis naszego tenisisty, który całkowicie zdominował poczynania na korcie w tej partii. Polak od razu przełamał rywala i prowadził 2:0. Następnie nasz tenisista przełamał rywala w czwartym gemie na 4:0. Hurkacz serwował na mecz przy stanie 5:1, Polak wykorzystał drugą piłkę meczową i wygrał czwartego seta 6:1!

Hubert Hurkacz w 1/8 finału zmierzy się z wygranym spotkania: Grigor Dimitrow (Bułgaria)/Zizou Bergs (Belgia).

Hubert Hurkacz – Denis Shapovalov: 3:1 (6:3 7:6, 4:6, 6:1)