Na długo zostanie w pamięci sympatyków strzelectwa sobota 1.06.2024. To właśnie dziś podczas Mistrzostw Europy w Osijeku (Chorwacja) fenomenalnie spisali się Biało-Czerwoni, którzy wywalczyli medale każdego koloru.

Dublet juniorów w karabinie!

Fantastyczną dyspozycję prezentowali Polacy w konkurencji karabin 3 postawy juniorów. Aż trzech z nich: Wiktor Sajdak, Michał Chojnowski i Jakub Goliszek zakwalifikowało się do ścisłego finału. W kluczowej rozgrywce nasi strzelcy znów wspięli się na wyżyny. Bezkonkurencyjny okazał się Michał Chojnowski, który z dorobkiem 457.1 punktów został Mistrzem Europy Juniorów. Tuż za nim z wynikiem 453.5 oczek znalazł się Wiktor Sajdak. Tym samym Biało-Czerwoni zanotowali dublet! Jakub Goliszek zajął wysokie, szóste miejsce (409).

To nie koniec osiągnięć polskich zawodników w tej konkurencji. Również w rywalizacji drużyn: Sajdak, Chojnowski i Goliszek uplasowali się na szczycie, łącznie zdobyli 1745-67x i zwyciężyli z przewagą 12 oczek nad drugimi Austriakami.

Maja Gawenda także z medalem!

Nie tylko panowie, ale też panie miały dziś powody do radości. Z bardzo dobrej strony pokazała się Maja Gawenda. Polka w kwalifikacjach konkurencji karabin 3 postawy juniorek była szósta (584) i awansowała do najlepszej ósemki. W finale reprezentantka Polski jeszcze poprawiła rezultat, uzyskała 444.8 punktów, dzięki czemu została brązową medalistką Mistrzostw Europy Juniorów. Dla naszej reprezentacji był to czwarty medal wywalczony w sobotę.