Jan Zieliński i Su-Wei Hsieh bez awansu do finału Rolanda Garrosa w mikście! Polsko-tajwańska po super-tiebreaku uległa Nealowi Skupskiemu i Desirae Krawczyk.

Duet Zieliński-Hsieh do tej pory wyeliminował pary Siniakova-Machac (6:2, 7:6), Samsonowa-Vavassori (6:0, 6:3) i Perez-Ebden (6:3, 6:4). Ich rywalami w pófinale byli Brytyjczyk Neal Skupski i Amerykanka Desirae Krawczyk. Obie pary mierzyły się w finale tegorocznego Australian Open, który zakończył się zwycięstwem polsko-tajwańskiej pary.

Pierwszy set zaczął się lepiej dla brytyjsko-amerykańskiego duetu, a ich przewaga szybko wzrosła aż do pięciu gemów (0:5). Parze Zieliński-Hsieh udało się utrzymać własne podanie, ale chwilę później rywale zamknęli całego seta (1:6).

Drugą partię udanym gemem serwisowym zaczęli Polak i Tajwanka. Obie pary szły równo, a żadna ze stron nie była w stanie zdobyć przelamania. Przy stanie 6:5 para Zieliński/Hsieh przegrała do 15, co oznaczało, że czeka nas tie-break (6:6). Para z udziałem naszego rodaka wyglądała pewniej i wygrała zdecydowanie 7:2.

W super-tiebreaku niestety to rywale ponownie doszli do głosu (1:4). Po drugim mini breaku sytuacja mocno się skomplikowała, bo brytyjsko-amerykańska para prowadziła już 4:7. Ostatecznie przeciwnicy bez większych problemów zwyciężyli do 4 i to oni awansowali do finału turnieju w Paryżu.

Su-Wei Hsieh / Jan Zieliński – Neal Skupski / Desirae Krawczyk (1:6, 7:6, 4:10 )