Tomasz Berkieta pokonał Brytyjczyka Charliego Robertsona 2:1 (6:3, 3:6, 6:4) i awansował do ćwierćfinału juniorskiego Roland Garros.

Polak dobrze rozpoczął to spotkanie. Już w trzecim gemie przełamał rywala, a chwilę później potwierdził to wygranym serwisem i objął prowadzenie 3:1. Przy stanie 5:3 Berkieta miał pierwszą piłkę setową w gemie serwisowym Robertsona. Polak wykorzystał okazję i po 42 minutach zamknął seta. W drugiej partii oglądaliśmy aż sześć przełamań. Ostatecznie o dwa więcej zdobył Brytyjczyk, który wygrywając drugiego seta wyrównał stan spotkania. O zwycięstwie zadecydowała więc trzecia partia, w której po raz kolejny Berkieta przełamał rywala w trzecim gemie. Jak się później okazało ten gem zadecydował o losach awansu do ćwierćfinału, bowiem Polak wygrał tę partię 6:4 i zameldował się w 1/4 finału Roland Garros.

Kolejnym rywalem Tomasza Berkiety będzie Francuz Moise Kouame.

Niestety z gry podwójnej odpadła dzisiaj Monika Stankiewicz wraz z Bułgarką Rositsą Denchevą. Tomasz Berkieta i Charlie Robertson mieli zagrać dzisiaj w 1/8 finału debla. Niestety nie wyszli na kort i oddali mecz walkowerem.