Wspaniałe informacje dla fanów gimnastyki artystycznej. Liliana Lewińska debiutująca w seniorskim Pucharze Świata właśnie stanęła na najniższym stopniu podium wchodząc z przytupem do seniorskiej światowej czołówki!

Liliana Lewińska to nasz ogromny talent, zawodniczka z rocznika 2008 reprezentuje barwy klubu UKS Kopernik Wrocław. Jest trenowana przez swoją mamę olimpijkę z Atlanty Krystynę Leśkiewicz (panieńskie nazwisko). W zeszłym sezonie została dwukrotną Mistrzynią Świata juniorek w układzie z maczugami oraz wstążką. Teraz nasza zawodniczka postanowiła zadebiutować w rywalizacji seniorskiej. Lewińska pojechała na zawody Pucharu Świata w Palaio Faliro (Grecja).

Nasza 15-latka przeszła dziś do historii dyscypliny w naszym kraju, stając się pierwszą zawodniczką z Polski, która stanęła na podium Pucharu Świata. Dzisiaj Lewińska z notą 33.700 punktów zajęła trzecie miejsce podczas finału układu z obręczą. Lepsze od naszej zawodniczki w dzisiejszej rywalizacji okazały się Bułgarka Elvira Krasnobaeva z notą 34.300 punktów oraz Włoszka Sofia Raffaeli 33.850 punktów.

Lewińska bardzo dobrze poradziła sobie również w rywalizacji wielobojowej, zajmując w niej 11 miejsce ze stratą 1,9 punktu do podium! Polska zawodniczka świetnie poradziła sobie w pierwszym dniu rywalizacji, w drugim popełniła kilka błędów, co kosztowało ją utratę kilku oczek i spadek w rywalizacji. Najlepszą zawodniczką w wieloboju okazała się reprezentantka Bułgarii Elvira Krasnobaeva.

Aktualnie Lewińska nie ma kwalifikacji na najważniejszą imprezę 4-lecia, pomimo tak młodego wieku 15-latka już jest liderką reprezentacji i ogromnym talentem na skalę światową. By nasza gimnastyczka pojechała do Paryża musi wywalczyć kwalifikacje podczas Mistrzostw Europy. Patrząc natomiast na skalę talentu i jej rozwoju jest całkiem realne, że zawodniczka będzie nas reprezentować we Francji, będąc najmłodszym członkiem rodziny olimpijskiej, ale na pewno nie najsłabszym!