Runda wiosenna w Orlen Ekstralidze kobiet rozkręca się coraz mocniej, hitem tej kolejki było starcie w Katowicach gdzie mistrzynie Polski mierzyły się z aktualnym liderem rozgrywek. Inne ciekawe starcie i ważne dla losów tabeli odbywało się w Sosnowcu.

Najważniejszym starciem 15 kolejki Orlen Ekstraligi kobiet było starcie w stolicy Górnego Śląska, pomiędzy mistrzyniami Polski a liderkami rozgrywek Pogonią Szczecin. Zawodniczki z Zachodniopomorskiego na Śląsk przyjechały po niespodziewanej porażce na swoim obiekcie ze Śląskiem Wrocław. Natomiast katowiczanki powoli rozpędzały się w tej rundzie i na własnym obiekcie chciały objąć prowadzenie w ligowej tabeli. Pierwsza połowa tego hitowego starcia była zdecydowanie na korzyść GieKSy najpierw dogodną okazję sam na sam zmarnowała napastnika gospodarzy Dżesika Jaszek która trafiła w słupek. Mistrzynie Polski objęły prowadzenie po zamieszaniu w polu karnym Pogoni. Piłkę do siatki przyjezdnych skierowała Aleksandra Nieciąg. W drugiej połowie nie mieliśmy już zbyt wielu dogodnych okazji dla żadnej z drużyn, piłkarką przeszkadzał porywisty wiatr oraz to, że obie drużyny zaostrzyły grę w tej połowie a arbiter spotkania nie potrafiła zapanować nad sytuacją boiskową. Ostatecznie GKS Katowice pokonał na swoim obiekcie Pogoń Szczecin 1-0 ale to szczecinianki zostają nadal liderkami tabeli dzięki lepszemu bilansu bramkowemu. Emocje w ostatnich 6 kolejkach w walce o mistrzostwo Polski zapowiadają si więc znakomicie.

Drugim hitem tej kolejki było spotkanie dwóch wielkich marek kobiecej piłki w naszym kraju. Czarne Sosnowiec podejmowały na swoim obiekcie zawodniczki Górnika Łęczna. Kibice w Sosnowcu goli nie ujrzeli i obie drużyny musiały podzielić się punktami tracąc kolejce cenne punkty w tym sezonie i spadając coraz niżej w ligowej tabeli.

W pozostałych spotkaniach żadnych sensacji nie ujrzeliśmy, zawodniczki z Gdańska, Łodzi i Wrocławia solidarnie, pewnie i wysoko wygrały swoje spotkania z niżej notowanymi rywalkami. Natomiast UJ Kraków pokonał u siebie beniaminka z Bielska-Białej było to starcie dwóch drużyn o podobnym poziomie sportowym, obie ekipy aktualnie są na bezpiecznych miejscach dających im utrzymanie.

27 marca odbędą się ćwierćfinały Pucharu Polski kobiet, najlepsze drużyny z naszego kraju wrócą do ligowej rywalizacji w weekend 13-14 kwietnia, ponieważ na początku kwietnia czeka nas przerwa reprezentacyjna.

Podsumowanie spotkań (Wyniki i strzelcy bramek)

GKS Katowice – Pogoń Szczecin: 1-0 (1-0)

23′ Nieciąg

Czarni Sosnowiec – Górnik Łęczna: 0:0 (0:0)

APE Orlen Gdańsk – Pogoń Tczew: 4:1 (1:1)

3′, Szewczuk, 58′ Szewczuk, 85′ Szewczuk (Rzut karny), 86′ Massombo – 28′ Sobal,

Śląsk Wrocław – Medyk Konin: 5:1 (2:1)

3′ Białoszewska, 28′ Bus, 51′ Wróblewska, 57′ Bus – 6′ Jaśniak,

UJ Kraków – Rekord Bielsko-Biała: 3:1 (1:0)

45+5′ Zapała, 58′ Dragunowicz, 72′ Gec – 62′ Olejniczak 14p

Stomilianki Olsztyn – UKS SMS Łódź: 0:4 (0:4)

16′ Sokołowska, 18′ Majda, 21′ Majda, 28′ Dąbrowska

Aktualna tabela: ( liczba punktów – bilans bramkowy)
  1. Pogoń Szczecin – 35p (43:11)
  2. GKS Katowice – 35p (33:13)
  3. UKS SMS Łódź – 27p (36:15)
  4. Śląsk Wrocław – 26p (33-24)
  5. APE Orlen Gdańsk – 26p (21:15)
  6. Czarni Sosnowiec – 25p (29-18)
  7. Górnik Łęczna – 23p (25-22)