Hokejowa reprezentacja Polski przegrała w Sosnowcu z kadrą Danii 1:3. Ten mecz był ostatnim występem naszych hokeistów przed Mistrzostwami Świata Elity, które odbędą się w Czechach.

Polska reprezentacja przed Mistrzostwami Świata Elity zalicza same porażki w meczach kontrolnych, kolejny negatywny wynik możemy dopisać po dzisiejszym starciu w Sosnowcu. Polacy na tle 11 drużyny w światowym rankingu wyglądali lepiej niż w poprzednich starciach. Potrafili nawet kilkukrotnie zagrozić rywalom, co daje pozytywy przed spotkaniami w Ostrawie.

Polski zespół nastawił się na kontrę i mądrą grę w obronie, od samego początku spotkania rywale przejęli inicjatywę, a z każdą minutą ich przewaga się powiększała. Po pierwszej tercji mieliśmy bezbramkowy remis za sprawą dobrej postawy w bramce Davida Zabolotnego. Nasz zespół mógł objąć prowadzenie na początku drugiej tercji, ale dogodne sytuacje zmarnowali po kolei: Krzysztof Maciaś, Filip Komorski i Bartosz Fraszko. Jako pierwsi gola w tym spotkaniu zdobyli nasi rywale. Duńczycy najpierw grali 2 minuty w przewadze, którą nasz zespół jeszcze zdołał wybronić, ale zaraz po grze w pełnych składach Alexander True umieścił krążek w naszej bramce.

Trzecia tercja zaczęła się fatalnie dla naszego zespołu. Duńczycy już w pierwszej minucie trzeciej części gry zdobyli drugiego gola za sprawą Mikeela Aagarda, który wykorzystał złą interwencje Zabolotnego. Polska odpowiedziała na to trafienie dwie minuty później. Strzał z niebieskiej linii oddawał Jakub Wanacki, a krążek do bramki rywali przekierował Bartosz Fraszko, dając nam kontaktowego gola. Od tego momentu na kilka minut to nasz zespół przejął kontrolę na lodowisku, ale brak skuteczności oraz zmarnowana gra w przewadze musiała się później zemścić. Dania zamknęła spotkanie zdobywając trzeciego gola podczas gry w podwójnej przewadze. Strzelcem ostatniego trafienia w tym spotkaniu był Oskar Molgaard. Polacy mieli jeszcze szansę na kolejne kontaktowe trafienie, ale ponownie zabrakło skuteczności. Selekcjoner Robert Kalaber zdecydował się nawet na wycofanie bramkarza podczas gry w przewadze, ale ponownie nic to nie dało.

Po regulaminowym czasie gry oba zespoły zdecydowały się na dodatkowy konkurs rzutów karnych. W nim bohaterem okazał się Dawid Zabolotny, a gole dla naszego zespołu zdobyli: Krystian Dziubiński, Bartosz Fraszko i Kamil Wałęga.

Polska – Dania: 1:3

43′ Fraszko – 38′ True, 41′ Lassen, 54′ Molgaard