Magdalena Fręch pokonała w pierwszej rundzie turnieju WTA 1000 w Rzymie Amerykankę Ashlyn Krueger. Tym samym już dwie Biało-Czerwone zameldowały się w 2 rundzie. Wolny los ma oczywiście Iga Świątek.

Pierwszy set to prawdziwy festiwal przełamań. Obie tenisistki wygrały jedynie po 2 gemy serwisowe. Od szybkiego przełamania mecz rozpoczęła Krueger, ale tym samym odpowiedziała jej Fręch. Kolejne gemy były już bardziej zacięte. Oglądaliśmy wiele break pointów, które bardzo często kończyły się przełamaniami. Polka i Amerykanka grały bardzo zacięte spotkanie wiedząc, że nie mogą pozwolić sobie na stratę dwóch genów z rzędu. Przy wyniku 6:6 tenisistki przystąpiły do tie-breaka. Po wyrównanym początku (2:2) Fręch pokazała rywalce swój najlepszy tenis. Polka wygrała 5 akcji z rzędu i zapisała seta na swoje konto.

W drugą partię Magdalena Fręch weszła bardzo dobrze. Biało-Czerwona szybko wyszła na prowadzenie 2:0. Krueger odpowiedziała przełamaniem, ale w czwartym, bardzo długim gemie po wykorzystaniu czwartego break pointa to Fręch znów “uciekła” rywalce. Po chwili Polka potwierdziła dobrą formę wygranym gemem serwisowym i prowadziła już 4:1. Szansę na zakończenie meczu nasza tenisistka miała już przy stanie 5:2 i 40:15, ale Amerykanka przy własnym podaniu jeszcze się wybroniła. Na szczęście w kolejnym gemie Fręch zakończyła to spotkanie, wykorzystując w sumie 4 piłkę meczową.

Magdalena Fręch – Ashlyn Krueger 7:6(2), 6:3

W 2 rundzie na Magdalenę czeka nie lada wyzwanie, a mianowicie pojedynek z czołową tenisistką świata – Coco Gauff. Natomiast swój pierwszy mecz jutro zagra Magda Linette, a jej rywalką będzie Chinka Lin Zhu.