Udało się! Polki zakończyły swój udział na mistrzostwach świata w hokeju na trawie w odmianie pięcioosobowej. Biało-Czerwone wywalczyły w Omanie brązowy medal, pokonując w spotkaniu o 3. miejsce RPA 4:2

Po zmaganiach grupowych, w których Polki zajęły 2. miejsce, ulegając jedynie reprezentacji Indii – 4:5 i dwóch zwycięstwach 5:1 nad Namibią i USA, Biało-Czerwone w ćwierćfinale trafiły na Urugwajki. Spotkanie od samego początku było niezwykle wyrównane i żadna ze stron nie zamierzała odpuszczać. Przy stanie 4:1 dla naszej drużyny zawodniczki z Ameryki Południowej złapały kontakt i zbliżyli się na dystans jednego trafienia. Ostatnie słowo należało jednak do Amelii Katerli, która przypieczętowała awans do półfinału mistrzostw świata

W batalii o wielki finał doszło do konfrontacji Mistrzyń z Wicemistrzyniami Europy, czyli Holandii z Polską. Niestety pomimo dobrej gry, Holenderki po raz kolejny okazały się lepsze, zwyciężając 3:1

W spotkaniu o brąz Polki podejmowały ekipę z RPA. Dominacja naszych została potwierdzona już w 5 minucie. Wówczas do bramki trafiła Amelia Katerla, która została bohaterką naszej kadry, bowiem do siatki trafiała czterokrotnie (!). Zatem zdobyła wszystkie gole dla Polek, zapewniając nam historyczny brązowy medal mistrzostw globu. Co więcej, Amelia w fazie pucharowej zdobyła osiem z dziesięciu bramek

Bramki: Amelia Katerla x4

Zarejestruj się w Fuksiarz.pl i odbierz swój zakład bez ryzyka na start, klikając tutaj! Jeśli Twój pierwszy zakład okaże się przegrany, otrzymasz zwrot do 500 zł. Otrzymane środki możesz przeznaczyć na dalszą grę lub swobodnie wypłacić bez dodatkowego obrotu!