Iga Świątek pokonała finalistkę tegorocznego Australian Open, Qinwen Zheng i awansowała do półfinału turnieju WTA 1000 w Dubaju. W piątek Biało-Czerwona powalczy o finał imprezy, a jej rywalką będzie zwyciężczyni spotkania pomiędzy Coco Gauff i Anną Kalinskają.

W pierwszym gemie Polka przełamała podanie Zheng już w drugim gemie, a później swobodnie doprowadziła partię do końca. Chinka, która w Dubaju prezentowała się dotychczas znakomicie, w spotkaniu ze Świątek była momentami bezradna.

Polska zawodniczka była znacznie lepsza w każdym elemencie gry i po niespełna pół godzinie gry Polka prowadziła z przewagą jednego przełamania już 4:1. Finalistka Australian Open wyglądała na zagubioną i nie była w stanie znaleźć recepty na forhend Polki.

Chinka nie trafiała pierwszym podaniem i przy drugiej próbie zderzała się z returnem Świątek. Nawet kiedy naszej zawodniczce przytrafiały się pojedyncze błędy, rywalka nie była w stanie z nich skorzystać. Po 42 minutach gry Świątek wygrała pierwszego seta 6:3.

Drugiego seta Chinka rozpoczęła od wygranego gema serwisowego. 21-latka przebudziła się po pierwszym secie i zaczęła grać coraz pewniej. To przełożyło się na jakość uderzeń forhendowych i serwis Chinki. W czwartym gemie Zheng stanęła przed drugą w meczu szansą na przełamanie Polki, ale po raz drugi nie była w stanie jej wykorzystać. Tego problemu nie miała liderka rankingu która w kolejnej partii przełamała swoją rywalkę.

Był to być może kluczowy moment całego spotkania, bo chwilę później Polka po raz drugi z rzędu sięgnęła po wygranego gema przy serwisie rywalki i prowadziła już 5:2. Po niespełna półtorej godzinie gry Świątek rozbiła rywalkę 6:2 i awansowała do półfinału turnieju w Dubaju. Iga ma szansę wygrać turniej w tym kurorcie po raz pierwszy. Sezon temu przegrała w meczu o tytuł.