Polscy strzelcy kontynuują dobre występy na Mistrzostwach Europy rozgrywanych w Osijeku. Już w ubiegłym tygodniu zdobyli kilka medali. Dziś natomiast Julia Piotrowska została wicemistrzynią Europy w karabinie 3 postawy.

W eliminacjach konkurencji karabin 50m trzy postawy wzięły udział trzy Polki. Zdecydowanie najlepiej spisała się Julia Piotrowska, która z dorobkiem 590 punktów awansowała do finału z 7 miejsca. Natalia Kochańska z wynikiem 586 punktów zajęła 29 lokatę, natomiast Aleksandra Pietruk uplasowała się na 36 miejscu (584 pkt). Ogromnego pecha miał Maciej Kowalewicz, który był 9 z wynikiem 589 punktów, ale do finału przechodziło tylko 8 zawodników. 12 miejsce zajął Maciej Ogórek, a 59 Tomasz Bartnik.

Piotrowska finał rozpoczęła od zdobycia 152.6 pkt w postawie klęcząc, co dawało jej na tamtym etapie rywalizacji 6 miejsce. Polka zdecydowanie lepiej strzelała za to w pozycji leżąc oraz “stójce”. Po oddaniu 40 strzałów Julia znajdowała się na 3 pozycji, a udział w finale zakończyły 2 najsłabsze zawodniczki. Następnie finalistki odpadały już pojedynczo. Biało-Czerwona utrzymywała miejsce dające ostatni stopień podium. Gdy w grze pozostały już tylko 4 panie bardzo słaby strzał oddała Szwajcarka Emely Jaeggi, a to potknięcie wykorzystała Piotrowska. Mistrzostwo Europy zdobyła z kolei inna Szwajcarka Chiara Leone. Julia Piotrowska oprócz srebra indywidualnie zdobyła także brąz drużynowo wraz z Kochańską i Pietruk. Najlepszą łączną notę miały oczywiście Szwajcarki, a srebrny krążek trafił do Norweżek.

W bardzo dobrej sytuacji na półmetku zmagań w pistolecie sportowym jest Klaudia Breś. Polka po części dokładnej zajmuje 2 miejsce – 292 punkty i traci dwa do liderującej Łotyszki Agate Rasmane. Jutro odbędzie się część szybka.