Polscy bokserzy dzielnie walczą w stolicy Tajlandii o przepustki olimpijskie. Bardzo dobrze prezentują się Damian Durkacz i Jakub Straszewski, którzy mają już kilka wygranych walk na swoim koncie!
Sandra Drabik: (54 kg)

Najbardziej doświadczona w naszej reprezentacji Sandra Drabik bardzo udanie rozpoczęła kwalifikacje olimpijskie. Polka w 1/32 finału pokonała 4:1 Dominikankę Estefani Almanzar. Niestety dzisiaj podczas 1/16 finału Drabik przegrała 2:3 z Wenezuelką Johana Gomez Landaeta. Minimalna porażka z ćwierćfinalistką ubiegłorocznych Mistrzostw Świata zabiera naszej doświadczonej zawodniczce marzenia o występie na Igrzyskach Olimpijskich w Paryżu.

Paweł Brach: (57 kg)

Paweł Brach w 1/32 finału przegrał 1:4 pojedynek z Albańczykiem Ani Haxhillarim.

Klaudia Budasz: (60 kg)

Reprezentantka Polski w swojej pierwszej walce na ringach w Tajlandii pokonała Szwajcarkę Annę Jenni 3:2. Nasza bokserka zapewniła sobie awans do 1/8 zawodów. Klaudia Budasz jeśli chce sobie zapewnić awans na Igrzyska Olimpijskie musi pokonać jeszcze dwie rywalki.

Bartłomiej Rośkowicz: (63,5 kg)

Podczas niedzielnej sesji walczył Bartłomiej Rośkowicz, nasz reprezentant mimo dobrej walki przegrał 0:5 z Azerem Malikiem Hasanovem.

Damian Durkacz: (71 kg)

Damian Durkacz w pierwszej rundzie kwalifikacji olimpijskich okazał się lepszy 4:1 od Dominikańczyka Jhonna Fernandeza. Olimpijczyk z Tokio w niedzielę boksował po raz drugi na ringach w Bangkoku. Durkacz w 1/32 finału pokonał 5:0 Azera Sarkhana Aliyeva. Dzisiaj w trzeciej rundzie kwalifikacji olimpijskich (1/16 finału) nasz zawodnik kolejny raz okazał się lepszy od swojego przeciwnika. Polak bezapelacyjnie wygrał u wszystkich sędziów i wynikiem 5:0 pokonał Chińczyka Zhanga Boxionga. W pojedynku, którego stawką będzie ćwierćfinał rywalem Polaka będzie wygrany z walki: Wanderson de Oliveira (Brazylia – brązowy medalista ubiegłorocznych MŚ w Uzbekistanie) – Stephen Zimba (Zambia). W tej kategorii wagowej do rozdania jest aż pięć biletów olimpijskich.

Jakub Straszewski: (80 kg)

Były wicemistrz świata juniorów w pierwszej rundzie pokonał 5:0 reprezentanta Afganistanu Qaisa Alizadę. Jakub Straszewski w 1/16 finału (poniedziałek) zaliczył kolejną udaną i zwycięską walkę, nasz młody pięściarz pokonał 5:0 reprezentanta Demokratycznej Republiki Kongo, Petera Pitę. W kategorii Straszewskiego do rozdania są trzy przepustki olimpijskie.

Mateusz Bereźnicki: (92 kg)

Brązowy medalista Igrzysk Europejskich w 1/32 finału walczył z Australijczykiem Adrianem Paolettim. Nasz reprezentant wygrał ten pojedynek u wszystkich sędziów (5:0) i zapewnił sobie awans do kolejnej rundy. Kolejnym rywalem Mateusza Bereźnickiego w 1/16 finału będzie Kenijczyk Peter Al Wanga. Polak musi pokonać jeszcze trzech rywali by jechać do Paryża.

Na swoje pierwsze walki w Tajlandii wciąż czeka trójka naszych zawodników: Natalia Kuczewska (50 kg), Nikolas Pawlik (51 kg) i Oskar Safaryan (+92 kg). Nasza reprezentacja jest ciągle w grze o siedem kwalifikacji olimpijskich!