MP Motorsport dziś ogłosił, że w tegorocznym sezonie FIA Formuła 3 jednym z jego reprezentantów będzie Kacper Sztuka.

Dla 17 latka z Cieszyna zeszły rok był przełomowy. Wygrał wtedy zawody z serii Formuła Winter Series, gdzie tylko raz był drugi, a w pozostałych przypadkach stawał na najwyższym stopniu podium, podczas wyścigów, w których brał udział. Został też w poprzednim sezonie Mistrzem włoskiej Formuły 4, gdzie zdobył 12 podiów i popisał się fantastyczną końcówką sezonu, wygrywając ostatnie 8 z 9 wyścigów. Polak również dobrze zaprezentował się w zawodach euro 4 Championship. Tam pomimo tego, że nie pojawił się na starcie w jeden weekend wyścigowy, zajął miejsce w czołowej ósemce.

Dobre wyniki Sztuki na torze sprawiły, że dołączył do programu juniorskiego Red Bulla oraz zaliczył produktywne testy bolidami Formuły 3 dla MP Motorsport, którzy dzisiaj ostatecznie ogłosili go jako swojego podstawowego kierowcę na tegoroczną rywalizację w FIA Formule 3. Jego kolegą zespołu, który już został podany kilka dni temu, będzie inny junior Red Bulla, Niemiec Tim Tramniz.

Kacper sztuka rozpocznie swój Sezon w pierwszym tygodniu marca, podczas zawodów rozgrywanych w Bahrajnie.