Klaudia Zwolińska wczoraj została Mistrzynią Europy w kajakarstwie górskim w konkurencji K1. Dziś panie rywalizowały o medale w kanadyjkach. Tym razem nasza najlepsza kajakarka nie ustrzegła się błędów i zajęła 6 miejsce.

W eliminacjach tor najszybciej pokonała Francuzka Hug. Zajęło jej to 106,17 sekund. Klaudia Zwolińska zajęła 3 lokatę ze stratą 2,62s. Do finału awansowała także Aleksandra Stach. Druga z Polek zajęła 9 miejsce. Wśród mężczyzn natomiast wystartowało trzech Biało-Czerwonych. Tylko jeden z nich zdołał zameldować się w finale. Grzegorz Hedwig, bo o nim mowa, uplasował się na 12 miejscu w eliminacjach, ostatnim dającym awans. Dopiero 27 miejsce zajął Kacper Sztuba, a 30 Michał Wiercioch.

Finałowy przejazd Klaudii Zwolińskiej niestety nie był najlepszy. Polka trzy razy dotknęła bramki, co skutkowało 6 karnymi sekundami. Rezultat 112,84s wystarczył na zajęcie 6 miejsca. Tuż za Klaudią, na 7 miejscu uplasowała się Aleksandra Stach. Natomiast w finale mężczyzn Grzegorz Hedwig zanotował 2 błędy na bramkach i zajął 11 lokatę. Przed nami jeszcze finały drużynowe, w męskim wystąpią Hedwig, Sztuba i Wiercioch.