Znakomity dzień w wykonaniu Mateusza Polaczyka! Polski kajakarz zajął 2 miejsce podczas Pucharu Świata w Pradze w konkurencji K1. Polaczyk jednocześnie zapewnił sobie imienną kwalifikację na Igrzyska Olimpijskie w Paryżu.

Kajakarstwo górskie od pewnego czasu kojarzy nam się z Klaudią Zwolińską. I nie ma w tym nic dziwnego, bowiem Polka została niedawno Mistrzynią Europy. Dziś natomiast zanotowała nieco słabszy występ, ale w czołówce “zastąpił” ją Mateusz Polaczyk. Biało-Czerwony zanotował dwa udane przejazdy. Najpierw zajął 4 miejsce w eliminacjach, a w finale był drugi!

Podczas Pucharu Świata w kajakarstwie górskim w Pradze półfinały nie są rozgrywane. Eliminacje były więc podwójnie ważne, najlepsza dziesiątka awansowała od razu do finału i walki o medale. Wśród pań pechowe, 11 miejsce zajęła Klaudia Zwolińska. Polka nie dotknęła żadnej bramki, ale była zbyt wolna. Do awansu zabrakło 0,68s. Druga z Biało-Czerwonych, Dominika Brzeska uplasowała się na 36 pozycji.

W lepszych humorach byliśmy po eliminacjach mężczyzn, w których wysoką, 4 lokatę zajął Mateusz Polaczyk. Polak stracił tylko 1,12s do zwycięzcy – Francuza Titouana Castrycka. 14 miejsce zajął Michał Pasiut, a dopiero 57 (ominięta bramka) Dariusz Popiela. Polaczyk wysoką formę potwierdził w finale, w którym popłynął jeszcze szybciej. Bezbłędny przejazd zapewnił mu 2 miejsce (czas 81,28s). Zawody wygrał Włoch Giovanni Di Gennaro, a trzecie miejsce zajął Czech Jakub Krejci.

Puchar Świata w Pradze miał być decydującym startem w kontekście wyłonienia reprezentantów na Igrzyska Olimpijskie. Mateusz Polaczyk już przed dzisiejszym występem prowadził w krajowym rankingu olimpijskim, a podium tylko potwierdziło, że jest obecnie najlepszym z Polaków w K1.