Biało-czerwoni po udanych występach w sobotnich zawodach, nie zawiedli również w niedzielę. Polacy zdobyli dzisiaj sześć medali, w tym jeden z tego najcenniejszego koloru. Takie wyniki napawają optymizmem przed zbliżającymi się Igrzyskami Olimpijskimi.

Niedzielna rywalizacja rozpoczęła się od wyścigu K1 na dystansie 200 metrów. Drugi medal podczas tego weekendu wywalczył Jakub Stepun. Do brązowego medalu z soboty, dołożył dzisiaj srebrny krążek.

W kolejnym wyścigu srebrny medal wywalczyła Dorota Borowska. Polka rywalizowała na dystansie 200 metrów kanadyjek, biało-czerwona przez większość dystansu była na prowadzeniu, ale niestety przegrała złoto o 0,13 sekundy. Wyścig wygrała Liudmyla Luzan.

Kolejny świetny wynik osiągnęły osady w rywalizacji C2 na dystansie 1000 metrów. W wyścigu rywalizowały dwie polskie pary: K. Sieradzan/A. Kłos oraz K. Hołdak/J.Kitewski. Rywalizację na tym dystansie zwyciężyli Chińczycy. Para Sieradzan/Kłos zajęła miejsce trzecie i wywalczyła brązowy medal, a Hołdak i Kitewski zakończyli rywalizację na 5 miejscu.

Na dystansie 500 metrów medal zdobyła Anna Puławska. Biało-czerwona przegrała wyścig z dwoma reprezentantkami Nowej Zelandii i uplasowała się na trzecim miejscu. Wyścig zwyciężyła Aimee Fisher.

Jedyny złoty medal zdobył dzisiaj Wiktor Głazunow na dystansie 1000 metrów. Polak był jednym z głównych faworytów tego wyścigu. W tym samym wyścigu medal zdobył również Łukasz Witkowski, który uplasował się na trzecim miejscu.

Magda Stanny rywalizowała w wyścigu C1 na dystansie 500 metrów, biało-czerwona zajęła 5 miejsce ze stratą 7,5 sekundy do triumfatorki, którą była Mengyi Sun z Chin.