W Poznaniu trwają zawody Pucharu Świata w sprincie kajakowym. W sobotę Biało-Czerwoni wywalczyli aż 13 medali!

Poznań jest drugim przystankiem na trasie Pucharu Świata w sprincie kajakowym. Do rywalizacji przystąpili najlepsi zawodnicy z 37 krajów. Reprezentanci Polski nie zawiedli w piątkowych wyścigach eliminacyjnych i licznie awansowali do finałów. Nie inaczej z ich formą było dzisiaj, bowiem łącznie wywalczyli aż 13 krążków!

Sesja poranna

Dzisiejsze zmagania świetnie otworzyły dla nas Karolina Naja, Anna Puławska, Adrianna Kąkol i Dominika Putto (K4 500m). Popularne “Atomówki” wywalczyły brązowy medal. Wygrały Chinki przed Nowozelandkami. Piątą lokatę zajęła druga polska ekipa w składzie: Martyna Klatt, Sandra Ostrowska, Julia Olszewska, Helena Wiśniewska. Warto dodać, że ze względu na udział jedynie siedmiu osad organizatorzy zdecydowali się na rozegranie finału bez biegu eliminacyjnego. Niedługo później powody do radości polskim kibicom przynieśli Wiktor Głazunow i Arsen Śliwiński oraz Aleksander Kitewski i Oleksii Koliadych (C2 500m), którzy wywalczyli odpowiednio srebrne i brązowe krążki, ulegając jedynie reprezentantom Chin, którzy są wicemistrzami świata z ubiegłego roku. Świetne informacje napłynęły chwilę później. Martyna Klatt i Jakub Stepun (K2 500m) okazali się bezkonkurencyjni w rywalizacji mikstów i zdobyli złote krążki! Nasz duet o 0,47 s pokonał rywali ze Słowenii. Podium uzupełnili reprezentanci Ukrainy. Na zakończenie sesji porannej brązowy medal na nieolimpijskim dystansie 1000 metrów wywalczyła kanadyjkarka Paulina Grzelkiewicz.

Sesja popołudniowa

Worek z medalami podczas sesji popołudniowej otworzyły Magda Stanny i Patrycja Mendelska (C2 200m), które w dobrym stylu wywalczyły srebrne krążki. Kolejny powód do radości sprawił sobie Oleksii Koliadych, który tym razem w indywidualnej rywalizacji na dystansie 200 metrów okazał się najlepszy i zdobył złoty medal! Na 3. miejscu linię mety pokonał Aleksander Kitewski, tym samym ciesząc się z brązowego krążka. Kolejny brązowy medal dla naszej reprezentacji stał się faktem dzięki Justynie Iskrzyckiej i Dominice Putto (K2 500m). Następnie medal z najcenniejszego kruszcu zdobył kajakarz Sławomir Witczak, który okazał się bezkonkurencyjny na dystansie 500 metrów. Polak na ostatnich metrach stoczył niezwykłą walkę z Portugalczykiem Pimentą. Na zakończenie dzisiejszych zmagań Biało-Czerwoni zdołali wywalczyć jeszcze 3 brązowe medale. Pierwszy z nich zdobyli Przemysław Korsak i Jakub Stepun (K2 500m). Piątą lokatę zajęli z kolei Wiktor Leszczyński i Wojciech Pilarz. Następnie na 3. miejscu zmagania finałowe zakończył kanadyjkarz Juliusz Kitewski na dystansie 500 metrów. Na koniec brązowy krążek padł łupem Katarzyny Kołodziejczyk (K1 200m).