Roksana Słupek zapewniła sobie kwalifikację olimpijską. Polka zajęła 16 miejsce w World Triathlon Championship Series w Cagliari, czyli zawodach najwyższej rangi. Tym samym przypieczętowała zasłużony awans na igrzyska. 

Słupek ma za sobą bardzo udane miesiące. Biało-Czerwona stawała już na podium Pucharu Świata w Chengdu oraz była bardzo blisko powtórzenia tego wyczynu w Samarkandzie. Dodatkowo wzbogaciła swoją pulę punktów po pewnym zwycięstwie podczas Pucharu Azji. Dziś dołożyła kolejny dobry występ i na pewno znajdzie się w gronie 55 najlepszych zawodniczek światowego rankingu, który zamknie się w poniedziałek.

Triathlon na Igrzyskach Olimpijskich zostanie rozegrany w standardowej formule, tzn 1,5 km pływania, 40 km jazdy na rowerze oraz 10 km biegu.

„Nie mogę w to uwierzyć, dopóki nie zobaczę swojego nazwiska na oficjalnej liście osób zakwalifikowanych. Bardzo, bardzo się cieszę, ale wciąż nie mogę w to uwierzyć.” – powiedziała rozemocjonowana Roksana Słupek na mecie wyścigu. Polski Triathlon

Warto dodać, że Roksana Słupek to dopiero czwarta kobieta, która będzie reprezentować Polskę na Igrzyskach Olimpijskich. Wśród panów taki występ ma za sobą tylko Marek Jaskółka.