Kamil Majchrzak awansował do półfinału turnieju ATP Challenger 75 w macedońskim Skopje. Polski tenisista pokonał w ćwierćfinale Włocha Alexandra Weisa 6:3, 7:6(5). Jego rywalem w meczu, którego stawką będzie awans do finału imprezy będzie Amerykanin Ryan Seggerman.

Kamil Majchrzak wrócił na korty ziemne po ponad dwóch miesiącach przerwy. W kwietniu startował na kortach twardych w Chinach, ale występy w Shenzhen i Guangzhou zakończyły się dla niego niepowodzeniem, gdyż przegrał tam po jednym meczu z Altugiem Celikbilekiem oraz Jie Cui.

W Skopje polski tenisista radzi sobie znacznie lepiej. W drodze do ćwierćfinału pokonał Gauthiera Onclina oraz Jonasa Forejtka. Następnie w drabince turniejowej trafił na Alexandra Weisa, zajmującego 303. miejsce w rankingu ATP, co plasuje go 48 pozycji wyżej od Kamila Majchrzaka.

Alexander Weis również odniósł dwa zwycięstwa w Skopje, wygrywając w trzech setach z Johanem Niklesem oraz Nicolasem Alvarezem. Dzięki tym wygranym, Włoch miał okazję po raz pierwszy w karierze zmierzyć się z Kamilem Majchrzakiem na korcie.

Kamil Majchrzak wygrał pierwszy set 6:3, a kluczowe okazało się przełamanie serwisu Alexandra Weisa w przedostatnim gemie. Polak zamknął partię przy swoim podaniu, wykorzystując siódmy break point, podczas gdy wcześniejsze sześć szans na przełamanie zostało zmarnowanych.

Drugi set został rozstrzygnięty w tie-breaku, w którym Majchrzak zwyciężył 7-5. W trwającej ponad godzinę partii nie doszło do żadnego przełamania serwisu. Polak znalazł się w trudnej sytuacji, musząc bronić trzy break pointy z rzędu po nieudanym rozpoczęciu czwartego gema. Ostatecznie Majchrzak triumfował i zapewnił sobie miejsce w półfinale.