Marta Lach kolejny raz potwierdziła, że jest w wybitnej formie! Po dwóch wygranych w Luksemburgu teraz Polka zajęła drugie miejsce w francuskim wyścigu pierwszej kategorii La Classique Morbihan!

Marta Lach po kilkutygodniowej przerwie wróciła do ścigania jako liderka swojej drużyny (CERATIZIT-WNT Pro Cycling Team). Polka po dwóch wygranych wyścigach w Luksemburgu tym razem przeniosła się do Francji na wyścig klasyczny La Classique Morbihan. Oprócz wspomnianej Marty Lach we francuskim klasyku występowały również trzy inne Polki: Dominika Włodarczyk (UAE Team ADQ), która wraca po trzech miesiącach przerwy (kontuzja wstrząśnięcia mózgu), Kaja Rysz (Lifeplus Wahoo) oraz Karolina Kumięga (UAE Team ADQ).

Wczorajszy wyścig miał 115 kilometrów ze startem i metą w Josselin. Profil trasy był pagórkowaty i sprzyjał indywidualnym akcjom z peletonu. Tak jak można było zakładać co chwilę były próby rozerwania peletonu i spróbowania złapania się w ucieczkę dającą szansę na wygraną. Natomiast zdyscyplinowany peleton nie pozwalał na to i o losach wyścigu musiał zadecydować sprint z grupy na ostatnim podjeździe do mety. Najszybszą z grupy, a jednocześnie najsilniejszą na podjeździe okazała się niezwykle uzdolniona Włoszka Eleonora Gasparrini (UAE Team ADQ). 22-letnia reprezentantka Italii jest klubową koleżanką Dominiki Włodarczyk i Karoliny Kumięgi, które dobrze zrealizowały swoje zadania w ramach pomocniczek. Tuż za Gasparrini metę przecięła nasza Marta Lach, dla której było to trzecie podium w ciągu ostatnich dni! Bardzo dobrze zaprezentowała się również Kaja Rysz, która zajęła wysokie siódme miejsce będące jej najlepszym rezultatem w zawodowej karierze!

Wyniki La Classique Morbihan
  1. Eleonora Gasparrini (Włochy – UAE Team ADQ)
  2. Marta Lach (CERATIZIT-WNT Pro Cycling Team) +00s
  3. Jade Wiel (Francja – FDJ-SUEZ) +02s

……

7. Kaja Rysz (Lifeplus Wahoo) +02s

42. Dominika Włodarczyk (UAE Team ADQ) +46s

94. Karolina Kumięga (UAE Team ADQ) +04.09