Stanisław Aniołkowski pokazał się z dobrej strony na trzecim etapie Giro d’Italia! Polski sprinter zajął ósme miejsce na odcinku z Novary do Fossano. Kolejny raz solidną pracę dla swojego lidera wykonał inny nasz reprezentant Rafał Majka.

Trzeci etap Giro d’Italia odbywał się na trasie Novara-Fossano, długość trzeciego przystanku wyścigu dookoła Włoch mierzyła 166 km. Sam etap był profilem dość płaskim, ale miał kilka odcinków pagórkowatych w tym finisz na wzniesieniu przed samą metą. Po pierwszych 50 km zorganizowała się ucieczka dnia, w której jechali Lilian Calmejane (Intermarché – Wanty) i Davide Ballerini (Astana Qazaqstan Team). Pierwszy z kolarzy wygrał górską premię na podjeździe w Lu. Francuz po wygraniu premii postanowił wrócić do peletonu, a reszta stawki dalej goniła uciekającego Włocha.

Na 3 km przed metą zaatakował Mikkel Honore (EF Education EasyPost). Za uciekającym kolarzem ruszyli lider wyścigu Tadej Pogacar oraz Geraint Thomas. Atakująca trójka została złapana na ostatnim kilometrze, a pierwszy klasyczny płaski etap wygrał Belg Tim Merlier. Kolarz  Soudal-Quick Step wyprzedził Jonathana Milana (Lidl-Trek) i Biniana Girmaya (Intermarché – Wanty). Z bardzo dobrej strony pokazał się nasz sprinter Stanisław Aniołkowski (Cofidis), który zajął przyzwoite ósme miejsce. Liczymy na kolejne dobre wyniki i aktywną jazdę Polaka. Inny nasz reprezentant Rafał Majka solidnie wykonywał swoją pracę jako pomocnik. Zgred powinien być najbardziej widoczny na górskich etapach. Na jednym z nich Polak może powalczyć o zwycięstwo etapowe by mieć komplet wygranych we wszystkich wielkich tourach.

Wyniki 3 etapu: 

1. Tim Merlier (Soudal-Quick Step)

2. Jonathan Milan (Lidl-Trek)

3. Binian Girmay (Intermarché – Wanty) +00

……

8. Stanisław Aniołkowski (Cofidis) +00

Komplet wyników