Reprezentacja Polski u17 w piłce nożnej kobiet wygrała na inaugurację Mistrzostw Europy! Polki w swoim pierwszym spotkaniu pokonały reprezentację Belgii 1-0 i są w bardzo dobrej sytuacji przed pozostałymi spotkaniami w grupie.

Dla naszej młodzieżowej reprezentacji to drugie z rzędu mistrzostwa tej rangi. Rok temu Polki zajęły w grupie trzecie miejsce i zakończyły swoją przygodę z turniejem, tym razem po takiej udanej inauguracji apetyty na dobry wynik są znacznie większe! Nasze reprezentantki w drodze na turniej wygrały wszystkie mecze grupowe pokonując między innymi faworyzowane Dunki, Szkotki czy Norweżki.

Polki objęły prowadzenie z Belgijkami w 31 minucie za sprawą trafienia Oliwii Związek, zawodniczki Śląska Wrocław. Asystę przy pierwszym golu dla biało-czerwonych zaliczyła Kinga Wyrwas. Do przerwy Polki prowadziły 1:0. Nasza drużyna wyszła niezwykle zmobilizowana na drugą część spotkania. W drugiej połowie nasze panie miały dwie znakomite okazje na podwyższenie prowadzenia. Tuż po przerwie Weronika Araśniewicz minęła bramkarkę i miała przed sobą pustą bramkę, ale niestety nasza pomocniczka trafiła w poprzeczkę. Kolejną znakomitą sytuację Polki miały w 82 minucie za sprawą rzutu karnego, do którego podeszła Zuzanna Witek. Biało-Czerwona niestety nie wykorzystała tej okazji i ciągle prowadziliśmy “tylko” jedną bramką. Na szczęście rywalki nie doprowadziły do wyrównania i mogliśmy się cieszyć z pierwszego zwycięstwa na tym turnieju! Kolejne spotkanie nasza reprezentacja rozegra 9 maja z kadrą Hiszpanii.

Polska – Belgia: 1-0 (1-0)

31′ Związek

Polska: Woźniak – Zielińska (76′ Skrzypczyk) – Witkowska – Łapińska – Piekarska – Flis (Rogus 90′) – Witek (Kuśmierczyk 90′) – Araśniewicz – Marczak – Związek (Nsangou 69′) – Wyrwas (Ostrowska 46′)

Belgia: Waldbillig – Bal – Haentjens – Bonny – Hermans – Careel (Heyman 75′) – Wenning – Bamps (Dooms 59′) – Heremans – Reynebeau (Loeman 75′) – Vanluyten