Za nami kolejny dzień ostatniego w tym sezonie Pucharu Narodów w kolarstwie torowym. W nocy z soboty na niedzielę na kanadyjskim welodromie najlepiej spisały się Wiktoria i Daria Pikulik, które zajęły szóste miejsce w madisonie. Oczko niżej w keirinie uplasował się Mateusz Rudyk.

Dobra postawa sióstr Pikulik i Mateusza Rudyka

W sobotnio-niedzielnych zmaganiach kolarze rywalizowali w konkurencjach: omnium mężczyn, madison kobiet, sprint kobiet oraz keirin mężczyzn. Najlepiej wśród Biało-Czerwonych poradziły sobie, startujące w madisonie, Wiktoria i Daria Pikulik. Polki w biegu eliminacyjnym zdobyły 5 punktów i zajęły 8 lokatę, która była premiowana awansem do finału. W kluczowym wyścigu siostry Pikulik jechały czujnie, by uzyskać tym razem 9 oczek i zakończyć zmagania na 6 lokacie. Zwyciężyły Brytyjki, przed Francuzkami i Amerykankami. Biorąc pod uwagę wszystkie starty w tegorocznym Pucharze Narodów Polki zajęły 13 miejsce.

Z dobrej strony pokazał się także Mateusz Rudyk. Reprezentant Polski rozpoczął zmagania w keirinie od 4 miejsca w wyścigu pierwszej rundy, co sprawiło, że musiał rywalizować w repasażach. W nich srebrny medalista ostatnich mistrzostw świata pewnie pokonał rywali z Francji, Niemiec oraz Hiszpanii i awansował do drugiej rundy. Tu los połączył go z reprezentantami Trynidadu i Tobago, Holandii, Wielkiej Brytanii, Kanady i Czech. Mateusz walczył ambitnie, ale ukończył wyścig tuż za czołową trójką, co sprawiło, że przystąpił do walki o miejsca 7-12. W decydującym o ostatecznej kolejności starciu 28-latek nie pozostawił wątpliwości, zwyciężył z czasem 9.956 i zajął 7 miejsce. Na repasażach udział w zawodach zakończył Rafał Sarnecki. Dublet wywalczyli Holendrzy: złoto trafiło do Harriego Lavreysena, a srebro do Jeffreya Hooglanda. Podium uzupełnił Jack Carlin (Wielka Brytania). Rudyk został sklasyfikowany na 23 pozycji w klasyfikacji generalnej Pucharu Narodów. Sarnecki znalazł się w tym zestawieniu oczko niżej.

Dalsze miejsca sprinterek i Majewskiego

Nieco słabiej poszło sprinterkom oraz Kacprowi Majewskiemu. Wśród pań rywalizujących na najkrótszym dystansie znalazły się dwie Biało-Czerwone: Marlena Karwacka i Paulina Petri. Wyższą lokatę zajęła pierwsza z nich. Karwacka zajęła 14 miejsce w kwalifikacjach, a następnie w 1/16 pokonała Lijuan Wang (Chiny), by w 1/8 ulec Hetty Van De Wouw (Holandia). Petri w eliminacjach była 24, zaś w kolejnym etapie musiała uznać wyższość Alessy-Catriony Propster (Niemcy). W klasyfikacji generalnej Pucharu Narodów Polki zajęły odpowiednio 29 i 45 lokaty.

Poza czołową dziesiątką zmagania w Milton zakończył również Kacper Majewski. Polak, startujący w omnium uplasował się na 9 miejscu w wyścigu kwalifikacyjnym. W omnium uzyskał 9 punktów i zajął 18 lokatę. W wyścigu tempowym był 21 z dorobkiem jednego oczka. Najlepiej spisał się w wyścigu eliminacyjnym, w którym uzyskał 22 punkty i zajął 10 pozycję. Słabiej naszemu reprezentantowi poszło w wyścigu punktowym, w którym uzyskał 20 oczek i zajął 13 lokatę. Po czterech konkurencjach Kacper miał na swoim koncie łącznie 49 punktów, co przełożyło się na 16 lokatę. Zwyciężył Brytyjczyk Ethan Edward Hayter (163), srebro wywalczył Japończyk Kazushige Kuboki (150), zaś brąz trafił do Benjamina Thomasa z Francji (143). W klasyfikacji generalnej Majewski zajął 42 miejsce, a kilka pozycji wyżej znalazł się, nieobecny w Milton, Alan Banaszek (38).