Na etapie 1/8 finału zmagania podczas challengera w Guadalajarze kończy jedyna polska para – Jagoda Gruszczyńska/Aleksandra Wachowicz, które w dwóch setach uległy Finkom Ahtiainen/Lahti.

Od pierwszych piłek mecz nie układał się po myśli naszego duetu, który miał wyraźne problemy w ataku. Wykorzystały to rywalki szybko zyskując kilka oczek przewagi nad naszymi siatkarkami (9:2). W kolejnych akcjach gra Polek w ofensywie delikatnie polepszyła się ale to dalej rywalki dzięki zaliczce zdobytej na początku partii prowadziły 17:8. Finalnie premierowa odsłona meczu zakończyła się zdecydowanym zwycięstwem Finek 21:11.

Na początku drugiego seta oglądaliśmy zdecydowanie lepszą grę Polek, które nie odstępowały na krok przeciwniczkom. Nawet w pewnym momencie dzięki serii trzech punktów zdobytych z rzędu Biało-Czerwone pierwszy raz w tym meczu wyszły na prowadzenie (7:6). Niestety w kolejnych akcjach powróciły demony z pierwszej partii, gdzie nasze siatkarki miały problemy w ataku. Rywalki wykorzystały nierówna grę Polek wychodząc na prowadzenie 11:8. Gruszczyńska/Wachowicz na chwilę powróciły do gry doprowadzając do remisu 11:11. Ale od tego momentu stanęły i kolejne 6 piłek padło na konto rywalek (17:11)! Polskim siatkarkom plażowym nie udało się już odwrócić losów meczu i przegrały także drugą partię – tym razem 13:21.

Gruszczyńska/Wachowicz – Ahtiainen/Lahti 0-2 (11:21, 13:21)

Najlepsi siatkarze i siatkarki plażowe Świata zostają w Meksyku, bowiem już w przyszłym tygodniu czeka na nas turniej rangi Elite 16 w Tepic. Pewny udział w turnieju głównym ma tylko jedna polska para – nasi brązowi medaliści Mistrzostw Świata Michał Bryl/Bartosz Łosiak.