Joanna Kil, jako pierwsza w historii Polka wygrała klasyfikację generalną Pucharu Kontynentalnego w kombinacji norweskiej!

 

Joanna Kil – polska skoczkini narciarska i dwuboistka klasyczna, reprezentantka klubu KS Chochołów. Uczestniczka mistrzostw świata juniorów. Brązowa medalistka uniwersjady. Medalistka mistrzostw Polski w skokach narciarskich.

 

Jak poinformował oficjalnie FIS, zaplanowane na weekend 1-3 marca zawody finałowe w Klingenthal, zostały odwołane. Powodem tej decyzji są warunki śniegowe.

Polka wystąpiła we wszystkich dotychczasowych siedmiu zawodach, w których łącznie dorobiła się 550 punktów i uzyskała sporą przewagę nad resztą stawki. Zaraz za nią są dwie Niemki: Sophia Maurus (352 pkt) i Marie Naehring (333 pkt).

Ze względu na odwołane zawody, nasza jedyna reprezentantka utrzymuje się na prowadzeniu i tym samym wygrywa rywalizację z dużą przewagą punktową.

FIS informuje, że Joanna Kil dostanie medal podczas finałowych zawodów Pucharu Świata w norweskim Trondheim w dniach 15-17 marca 2024 roku.

Serdecznie gratulujemy Joannie tego historycznego wyniku!!!

 

A my przypominamy naszą styczniową rozmowę z Joasią TUTAJ