Zakończył się sezon w Orlen Basket Lidze Kobiet w sezonie 2023/34. W drugim spotkaniu finałowym KGHM BC Polkowice ponownie okazały się lepsze od przeciwniczek z Gorzowa Wielkopolskiego i po raz piąty w swojej historii wywalczyły tytuł najlepszej ekipy w naszym kraju

Polkowiczanki jak burza przechodziły przez poszczególne etapy fazy play-off. Zwyciężczynie zasadniczej części sezonu w ćwierćfinale bezproblemowo dwukrotnie pokonały Katarzynki Toruń, ogrywając je kolejno: 85:69 i 96:53. Następnie bez porażki rozprawiły się w derbowych potyczkach przeciwko drużynie Ślęzy Wrocław. W Polkowicach wygrały po dogrywce – 105:96, a w stolicy województwa dolnośląskiego nie pozostawiły złudzeń, kto w tych meczach był lepszy i triumfowały 98:77

KGHM BC POLKOWICE mistrzyniami Polski

W wielkim finale zgodnie ze wcześniejszymi założeniami doszło do konfrontacji pierwszej i drugiej drużyny zasadniczej części sezonu, czyli KHGMu BC Polkowice i Polskiej Strefy Inwestycji AZSu AJP Gorzów Wielkopolski. “Miedzowe” u siebie wygrały różnicą jedenastu oczek – 99:88 i na rewanż do Gorzowa jechały w dobrych nastrojach. Pierwsza połowa starcia w województwie lubuskim nie poszło do ich myśli, bowiem polkowiczanki przegrywały dwunastoma punktami – 38:50. Wyszły odmienione po przerwie, gdzie systematycznie z minuty na minutę niwelowały straty, wychodząc w drugiej części III kwarty na prowadzenie, a spotkanie do samego końca trzymało w napięciu. Finalnie to KGHM BC Polkowice zwyciężyły 83:79, zostając po raz piąty w swojej historii mistrzyniami Polski, nie odnosząc w fazie play-off, chociażby jednej porażki

Drugi mecz finałowy — Orlen Basket Liga kobiet

Polska Strefa Inwestycji ENEA AZS AJP Gorzów Wielkopolski — KGHM BC Polkowice 79:83 (24:19, 26:19, 12:24, 17:21)

Gorzów Wlkp: Tsineke 19, Bibby 16, Wentzel 14, Telenga 13 (11 zbiórek), Pszczolarska 8, Jones 7, Jakubiak 2

Polkowice: Wheeler 25, Piestrzyńska 14, Fraser 10, Stankovic 10 (11 zbiórek), Banaszek 9, Gajda 5, Kośla 5, Gertchen 3, Friskovec 2

W serii 2:0 dla polkowiczanek