W Kalisz Arenie, w dniach 3 – 5 maja odbędzie się Final Four ORLEN Pucharu Polski!

FFOPP to najważniejsza impreza piłki ręcznej w naszym kraju. Podczas tych trzech dni rywalizacji zobaczymy osiem najlepszych drużyn w Polsce.

– Będzie to jedna z największych imprez w Polsce. Jesteśmy dumni i zaszczyceni, że to właśnie w Kaliszu, mieście w którym narodził się szczypiorniak na ziemiach polskich, odbędzie się Final Four ORLEN Pucharu Polski. Przed nami trzy dni rywalizacji na najwyższym poziomie okraszonej całą paletą wydarzeń towarzyszących – zapowiada prezes Energa MKS-u Kalisz, Błażej Wojtyła.

-Choć idea finałowego weekendu nie jest nam obca, to po raz pierwszy w historii w jednym miejscu spotkają się zarówno najlepsze kluby męskie, jak i żeńskie. Mam wielką nadzieję, że dzięki temu zawodnicy i kibice wszystkich ośmiu drużyn stworzą wyjątkową atmosferę, a Kalisz, miasto bardzo mocno zakorzenione w tradycji szczypiorniaka, na ten czas stanie się stolicą piłki ręcznej w naszym kraju – dodaje Henryk Szczepański, Prezes Związku Piłki Ręcznej w Polsce.

Na tę chwilę wiemy, że do Final Four ORLEN Pucharu Polski awansowały drużyny KGHM Chrobry Głogów i Energa Wybrzeże Gdańsk (wśród mężczyzn) oraz Młyny Stoisław Koszalin i MKS FunFloor Lublin (wśród kobiet). Kolejnych uczestników powinniśmy poznać do końca marca.

 

Harmonogram Final Four ORLEN Pucharu Polski 2023/24:

Piątek, 3.05.2024:

  • godz. 14.30 – pierwszy półfinał ORLEN Pucharu Polski Kobiet
  • godz. 17.00 – drugi półfinał ORLEN Pucharu Polski Kobiet

Sobota, 4.05.2024:

  • godz. 16.00 – pierwszy półfinał ORLEN Pucharu Polski Mężczyzn
  • godz. 18.30 – drugi półfinał ORLEN Pucharu Polski Mężczyzn

Niedziela, 5.05.2024:

  • godz. 14.00 – finał ORLEN Pucharu Polski Kobiet
  • godz. 20.15 – finał ORLEN Pucharu Polski Mężczyzn

Bilety na to wydarzenie można kupić: TUTAJ