W środę (13.12) trzy polskie drużyny zmierzyły się w Europejskich Pucharach. Z trzech ekip tylko ta z Gorzowa miała powody do świętowania, ponieważ udało im się wygrać z Angers 74:67 w rozgrywkach EuroCup. W Euroleague natomiast Polkowice uległy Pradze, a Lublin Valencii.

Gorzów 74 – 67 Angers

Tutaj bardzo dobra pierwsza połowa w wykonaniu drużyny z Gorzowa była kluczem do zwycięstwa. Jedenastopunktowa przewaga wyrobiona po pierwszych dwóch kwartach zapewniła gospodyniom zwycięstwo, mimo gorszej drugiej połowy. Rewanż już za tydzień we Francji. Na szczególne wyróżnienie zasługują na pewno dwie zawodniczki polskiej drużyny: Stephanie Jones i Weronika Telenga, którym udało się zdobyć double-double.

Gorzów: Bibby 19, Tsineke 14, Jones 12, Telenga 11, Wentzel 10, Jakubiuk 8

Angers: Lacan 14, Wojta 13, Kaba 12, Elenga 11, Monpierre 8, Fofana 7, Merceron 2

Lublin 60 – 87 Valencia

Od samego początku dominowała drużyna gościń. Najbardziej mogliśmy zobaczyć to w drugiej kwarcie, kiedy to gospodynie straciły aż 19 punktów do swoich rywalek, a łącznie przegrywały już 30:54. Finalnie spotkanie zakończyło się wynikiem 60:87. Dla Lublina jest to 6 porażka w Europejskich pucharach z rzędu, co zdecydowanie przekreśla jakiekolwiek szansę na awans play-offów.

Lublin: Shook 22, Ullmann 13, Burton 11, Ziemborska 8, Adamczuk 4, Gustavsson 2

Valencia: Buenavida 14, Casas 12, Fingall 10, Carrera 9, Hempe 9, Romero 9, Ouvina 8, Torrens 8, Gulich 6, Matic 2

Polkowice 56 – 72 USK Praga

Tutaj po całkiem niezłej pierwszej połowie w wykonaniu polskich zawodniczek problem pojawił się zaraz na początku drugiej. W 3. kwarcie drużyna z Pragi zwyciężyła aż 22 do 7, co przekreśliło szansę na powrót gospodyń do tego spotkania. Dla drużyny z Polkowic była to 4 porażka w rozgrywkach Euroleague, ale nie pozbawiająca ich szans na awans. Obecnie zawodniczki ze Śląska zajmują 4. miejsce w grupie, które daje im awans do play-offów.

Polkowice: Stankovic 14, Friskovec 13, Gajda 8, Gertchen 4, Kosia 4, Kulińska 4, Mavunga 4, Piestrzyńska 3, Banaszak 2

USK Praga: Sabally 14, Cazorla 11, Vorackova 11, Ayayi 10, Conde 9, Vyoralova 7, Hof 4, Magbegor 4, Oblak 2