W zaległym spotkaniu 17. kolejki Orlen Basket Ligi Polski Cukier Start Lublin podejmował u siebie Trefl Sopot. Spotkanie trzymało w napięciu do ostatnich sekund, a bohaterem przyjezdnych okazał się Jakub Schenk, rzucając punkty na wagę dwóch punktów. Sopocianie tym samym powrócili na fotel wicelidera tabeli, ustępując jedynie Anwilowi

Polski Cukier Start Lublin — Trefl Sopot 84:85 (26:16, 19:27, 23:25, 16:17)

W poniedziałek doszło do rewanżowego spotkania, w którym Start Lublin podejmował u siebie Trefl Sopot. Gra w pierwszej połowie toczyła się falami. W pierwszej kwarcie mimo tego, że lepiej rozpoczęli przyjezdni — od serii 5:0, to na parkiecie lepiej szło gospodarzom, dzięki czemu po 10 minutach na tablicy wyników mieli dziesięciopunktową zaliczkę – 26:16. Sopocianie za odrabianie strat wzięli się w II kwarcie i konsekwentnie zmniejszali poniesione wcześniej straty. W konsekwencji czego wygrali tę część widowisko – 27:19 i do przerwy to Start prowadził 45:43, choć w końcówce Trefl zaliczył serie 10:0, po której minimalnie prowadzili – 43:42

Najwięcej działo się po zmianie stron, gdyż obie ekipy co chwilę wymieniały się prowadzeniem. Raz minimalnie z przodu byli gospodarze, a za chwilę goście. Mimo wszystko przez większość trwania III kwarty gonić wynik musiał Trefl, lecz finalnie po dwóch kwadransach był remis punktowy – 68:68, co zwiastowało horror w czwartej odsłonie rywalizacji. I tak też było! Na 30 sekund przed końcem przy stanie 84:83 dla lublinian piłkę mieli sopocianie. Sprawy w swoje ręce wziął Kuba Schenk. Rozgrywający wykorzystał lukę w defensywie rywali i pewnym lay upem dał prowadzenie Treflowi. MKS miał 24 sekundy na rozegranie długiej akcji, która dałaby zwycięstwo. Bardzo dobra obrona gości na to nie pozwoliła, a rzut zdobywcy 29 oczek w zespole z Lublina — O’Reilliego nie doleciał nawet do obręczy. Finalnie Trefl triumfował 85:84, rewanżując się za porażkę w pierwszej rundzie. Powrócili również na pozycje wicelidera rozgrywek

17. kolejka Orlen Basket Ligi

Lublin: O’Reilly 29, Karolak 19, Benson 11, Wade 11, Durham 10, Pelczar 3, Szymkiewicz 1, Gabrić 0, Szymańśki 0

Sopot: Schenk 17, Groselle 15, Zyskowski 14, Van Vliet 13, Scruggs 9, Varadi 8, Barnes 5, Witliński 4, Best 0, Musiał 0