W ramach 17. kolejki Eurocupu WKS Śląsk Wrocław odniósł kolejną, dotkliwą porażkę. Tym razem ulegli na wyjeździe litewskiemu Lietkabelisowi. Dla Wicemistrzów naszego kraju to piętnasta porażka w tych rozgrywkach

BC Lietkabelis Paneveżys — WKS Śląsk Wrocław 91:75 (20:22, 28:19, 15:18, 28:16)

Już przed tym spotkaniem pewne było, że WKS Śląsk Wrocław zakończy tegoroczne rozgrywki Eurocupu na ostatniej, 10. pozycji. Jednak dla wrocławian była to okazja, aby zapisać na swoje konto trzecią wygraną, gdyż ekipa z Litwy boryka się z problemami kadrowymi, przez co stracili praktycznie szanse na fazę play-off. Sam mecz nazwać można “hitowym”, gdyż doszło do starcia dziewiątej z dziesiątą drużyna grupy B

Pierwsza odsłona przyniosła minimalną korzyść dla przyjezdnych. Po początkowej grze “kosz za kosz” – 12:11, wrocławianie zaczęli budować przewagę, która w pewnym momencie nawet sześć oczek – 19:1. Od tego momentu drużyna z Litwy wróciła na odpowiednie tory i zbliżała się do rywala, tracąc po dziesięciu minutach dwa punkty – 20:22. Gospodarze napędzali się z każdą kolejną akcją i wyraźnie złapali wiatr w żagle, co potwierdzili w drugiej części pierwszej połowy. W niej grali na ponad 50% skuteczności, co pozwoliło im na półmetku prowadzić – 48:41

Śląsk po przerwie wziął się za odrabianie strat. Udało im się doprowadzić do wyrównania i zmniejszyć stratę po dwóch kwadransach do czterech oczek. Niestety decydująca okazała się czwarta kwarta, zdominowana przez gospodarzy. Litwini rzucili w niej aż 28 oczek, o 12 więcej od rywala, w konsekwencji czego wygrali całe spotkanie – 91:75. Dla Wicemistrzów Polski to już piętnasta porażka w tym sezonie w Eurocupie, przy zaledwie dwóch zwycięstwach

17. kolejka Eurocupu — Grupa B

Paneveżys: Sirvydis 21, Bickauskis 17, Maldunas 13, Orelik 9, Lelevicius 8, Lepkevicius 8, Slavinskas 8, Bircević 5

Wrocław: Gravett 21, Miletić 16, Klassen 11, Voinalovych 9, Nizioł 6, Gołębiowski 5, Parakhouski 4, Zębski 3, Adamczak 0, Wiśniewski 0