Największa obecnie gwiazda polskiej lekkoatletyki – Natalia Kaczmarek znakomicie rozpoczęła nowy, halowy sezon. Polka w RPA pobiła rekord Polski na 300m, należący dotąd do Ireny Szewińskiej. Wynosi on teraz 35,52s.

Kaczmarek w RPA w miejscowości Potchefstroom swoje starty rozpoczęła od poprawienia życiówki na 100m. Biało-Czerwona sprinterski dystans pokonała w czasie 11,54s. Dziś natomiast wystartowała na 300m i uzyskała rezultat 35,52s, a więc lepszy o 18 setnych od nieoficjalnego rekordu Polski, należącego do naszej legendy – Ireny Szewińskiej. Jednocześnie jest to najlepszy wynik w tym roku na świecie na dystansie 300m.

Natomiast w Ostrawie zwycięstwa odniosły Pia Skrzyszowska i Ewa Swoboda. Pia w finale biegu na 60 metrów przez płotki była pierwsza, a jej czas 7,82s to trzeci najlepszy wynik w karierze naszej płotkarki. Swoboda z kolei wygrała sprint kobiet bijąc rekord mityngu! Dystans 60m pokonała w czasie 7,07s.

Warto wspomnieć również o świetnym biegu na 1500m w wykonaniu Macieja Wyderki. Polak poprawił rekord życiowy oraz halowy rekord Polski mlodzieżowców i to o ponad sekundę. Nasz średniodystansowiec pobiegł w czasie 3.38.49.

Zarejestruj się w Fuksiarz.pl i odbierz swój zakład bez ryzyka na start, klikając tutaj! Jeśli Twój pierwszy zakład okaże się przegrany, otrzymasz zwrot do 500 zł. Otrzymane środki możesz przeznaczyć na dalszą grę lub swobodnie wypłacić bez dodatkowego obrotu!